TRUMP HLEDÁ NOVÉ KANDIDÁTY DO FEDU

Během posledních pár týdnů Fed nominoval dva kandidáty no volná místa ve vedení Fedu. Oba dva však vyvolaly mezi odbornou veřejností silně negativní reakce a Trump musí reagovat.

Jiří Jánský
(celý článek)

Akce s naší účastí

Tento týden je nezvykle bohatý na různá setkání investorů a podobné akce. Rádi bychom Vás upozornili především na dvě vybrané, na kterých se aktivně podílíme.

Administrator
(celý článek)

GLD: – 11,5 TUNY ZLATA

Během pondělí odteklo z největšího světového ETF na zlato 11,5 tuny zlata, což odpovídá necelým 500 miliónům dolarů. Co to znamená? Možná i plus.

Jindřich Walter
(celý článek)

TRUMP DOPLŇUJE VEDENÍ FEDU

D. Trump postupně přetváří vedení Fedu k obrazu svému. Během svého funkčního období S. Trump nominoval 4 z 5 stávajících členů vedení, k tomu nominoval JK. Powell do čela Fedu. Dvě místa ve vedení Fedu zůstávají volná. Nyní se jedno z nich snaží obsadit.

Administrator
(celý článek)

FED: TO BYLO LONI ŘEČÍ, JAK SAZBY PŮJDOU NAHORU…

Včera Fed sazby nezvedl (jednomyslně) a navíc natvrdo oznámil, že letos s dalším zvyšování sazeb nepočítá (poměr hlasů 11:4). Příští rok možná jednou. Výnosy dvouletých až pětiletých bondů okamžitě spadly pod úroveň sazeb Fedu.

Jiří Jánský
(celý článek)

Na trhu docházejí mince American Eagle

Výrobce nejznámější světové investiční mince American Eagle oznámil, že vyčerpal limit ročníků 2018 a 2019. Dočasně byla pozastavena ražba a další objednávky jsou omezovány.

Jindřich Walter
(celý článek)

MINCE ROČNÍKU ROČNÍKU 2019 PŘIBÝVAJÍ

Mincovny pomalu ale jistě dodávají mince ročníku 2019, které samozřejmě obratem zařazujeme do naší nabídky. V poledních dnech jsme přidali další dvě letošní mince. Jedná se o Orla klínoocasého a Koalu.

Aleš Novotný
(celý článek)

ČR: DOMÁCÍ INFLACE ROSTE

Míra růstu spotřebitelských cen za leden překonala veškerá očekávání. Meziměsíční inflace 1 % není zanedbatelná, zvláště v situaci, kdy ČNB odhadovala inflaci 0,5 %, tedy poloviční. To není zanedbatelný rozdíl.

Jiří Jánský
(celý článek)

Český lev 2018

To není anketa. To je první stříbrná investiční mince splňující mezinárodní standardy „bullion coin“ ražená v České republice.

Jan Hájek
(celý článek)

AU, 1.300 DOLARŮ

Au, 1.300 dolarů… to nebolí, tedy pokud nejste short na zlatě. Cena zlata se minulý týden po více než půl roce dostala opět nad hranici 1.300 dolarů za unci.

Jan Hájek
(celý článek)

VZNIKÁ NEJVĚTŠÍ SVĚTOVÝ TĚŽAŘ ZLATA

Jeden z největších světových těžařů zlata, společnost Newmont Mining v pondělí oznámila, že se dohodla na převzetí společnosti Goldcorp. Je to druhá podobná transakce tohoto druhu během relativně krátké doby.

Aleš Novotný
(celý článek)

FED I NADÁLE ZMENŠUJE ROZVAHU

Fed i nadále dodržuje svůj slib a postupně rozpouští důsledky kvantitativního uvolňování. První krok učinil koncem roku 2017. Neprodává je, nechává je expirovat a nenahrazuje je. Snad bude Fed ve své politice pokračovat. Jakékoliv vybočení z rutiny by bylo vnímáno velmi negativně.

Jindřich Walter
(celý článek)

Zápis z jednání Fedu – Powell put?

Na svém prosincovém zasedán Fed v souladu s očekáváním zvedl základní úrokovou sazbu o 25 bp. Včerejší zápis u jednání slouží jako doplňující a zpřesňující informace. Podíváme se na něj.

Jiří Jánský
(celý článek)

Podívá se zlato nad 1.300 dolarů?

V uplynulém týdnu se zlatu nepodařilo prolomit hranici psychologickou hranici 1.300 dolarů za unci, resp. se nad ní dostalo pouze na krátký okamžik. Další pokus je možný již tento týden.

Jiří Jánský
(celý článek)

Vánoční zlato

Proč ten název? Protože se podíváme na zlato z pohledu Vánočních svátků. V prvním lednovém týdnu pro vás společnost SILVERUM připraví zpětný pohled na rok 2018 očima drahých kovů. To bude přece jenom delší analýza nežli tento třídenní pohled zpět. Máte se na co těšit.

Administrator
(celý článek)

VESELÉ VÁNOCE 2018

Milí přátelé, vážení klienti a obchodní partneři, děkujeme Vám za přízeň v letošním roce a přejeme příjemné prožití vánočních svátků, pevné zdraví, hodně štěstí a vše nejlepší v roce 2019. Vaše Silverum

Jan Hájek
(celý článek)

FED ZVEDÁ ÚROKY DLE PLÁNU, ALE PLÁNUJE PAUZU

Americký Fed včera (letos počtvrté) zvedl úrokové sazby v souladu s většinovým očekáváním o 0,25 %. Tento krok doprovodil komentářem o mírnějším budoucím pokračování zvyšování sazeb, než bylo avizováno v září.

Jan Rohrbacher
(celý článek)

STŘÍBRNÉ ÚČTY ROZESLÁNY

V pátek 14. prosince bylo dokončeno letošní rozesílání naspořeného zlata a stříbra ze Stříbrných účtů. Pokud jste ještě své mince a slitky neobdrželi, Česká pošta je doručí během tohoto týdne. Vše bude dodáno do Vánoc, jak jsme dopředu avizovali.

Jiří Jánský
(celý článek)

KARLOVÉ NA VÁNOCE

Karel I, Karel IV a Karel Veliký - mimořádná velmi omezená (pouhých 1000 kusů) emise tří mincí z dílny České mincovny.

Jan Hájek
(celý článek)

ZASEDÁNÍ G20 – USPOKOJIVÝ VÝSLEDEK

Jak jsme psali ve čtvrtek, zasedání G20 bylo důležité. Na programu bylo vícero věcí, ke klíčovým, bodům se bezpochyby řadilo jednání mezi Spojenými státy Čínou. Výsledek je velmi dobrý, pesimistické varianty nenastaly, USA a Čína dosáhly předběžné dohody. Výše přebytku je zkreslená.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

Bitcoin pod 6 tisíci dolary

Bitcoin se včera doslal na 13 měsíční minimu, opět se podíval pod hranici 6.000 dolarů za kus. K tomu je to téměř přesně rok, co jsme se zde Bitcoinu věnovali poprvé. Jak to vypadá nyní?

Jan Hájek
(celý článek)

ROČNÍK 2019 ZAČÍNÁ NABÍHAT

Vážení přátelé, rok 2018 se pomalu ale jistě blíží se svému konci a mincovny začínají razit mince ročníku 2019. První vlaštovka je tu, už ji můžete zakoupit.

Jindřich Walter
(celý článek)

AMERICKÉ VOLBY, ZLATO A ETF

Volby ve Spojených státech dopadly, jak se očekávalo. Krátce po zveřejnění prvních výsledků šel dolar dolů, zlato adekvátně (také o 0,4 %) nahoru. Během dne se situace uklidnila, dopad voleb na cenu zlata vyprchal. Je to dobře nebo špatně?

Jan Hájek
(celý článek)

ŘÍJNOVÉ OHLÉDNUTÍ

Asi jste zaregistrovali, že akcioví investoři letos v říjnu moc radosti nezažili (šlo pro ně o nehorší měsíc od krize let 2008 / 2009). Proto se vyplácí diverzifikace, kde drahé kovy mají své místo. V říjnu jsme byli na trhu drahých kovů a sním propojeným kurzem dolaru svědky několika událostí, které řadě lidí unikli. Tady jsou.

Jiří Jánský
(celý článek)

OPĚT NAKUPUJEME NA STŘÍBRNÉ ÚČTY

Co nevidět budeme realizoval předposlední letošní nákup na Stříbrné účty. Konec roku se blíží a za pár týdnů již budeme odesílat Vaše letošní nákupy. Proto neváhejte a využívejte ho k vaší plné spokojenosti. Zároveň jeho založení můžete využít jako originální vánoční dárek.

Jan Hájek
(celý článek)

FRONTA NA MINCE. PROČ?

Pravděpodobně jste zaregistrovali, že ČNB včera začala pouštět od oběhu pamětní dvacetikoruny s portréty Masaryka, Beneše a Štefánika. Byl o ně takový zájem, že pražští zájemci čekali ve frontě několik hodin. Moc nerozumím, proč.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

FED POSLAL DOLAR NAHORU, AKCIE DOLŮ

Včera byly zveřejněny „Minutes“ z posledního jednání Fedu, kde došlo k očekávanému zvýšení úroků. Co tam bylo zajímavého? V první řadě Fed potvrdil cíl i nadále zvyšovat co čtvrtletí sazby o 25 bp...

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

Tuzex v Zimbabwe

Tamní láda rozdělila dolary na „dobré“ a „špatné“ podle jejich původu. Když jsem to četl, vzpomněl jsem si na Tuzexové poukázky z dob socialismu u nás. Přesně jako obrana proti něčemu takovému slouží drahé kovy. Od toho jsou tady.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

Nová mince - Rok vepře 2019

Vážení přátelé, včera rozšířili nabídku a do naší nabídky jsme zařadili další novou minci - jednouncovou stříbrnou minci Rok vepře - "Year of the Pig"

Jiří Jánský
(celý článek)

Australský Perth Mint jede na plné obrátky

Australská rafinérie Perth Mint jede na plné obrátky. Zářijové prodeje zlatých mincí a slitků jsou na nejvyšší úrovni od ledna loňského roku. Co se týče stříbra, tam zářijové prodeje vytvořily více než dvouletá maxima (maximum od března 2016). Její produkty samozřejmě nabízí i SILVERUM.

Jan Hájek
(celý článek)

Fed zvyšuje úroky a nákupy na Stříbrné účty

Fed se ve středu v souladu s všeobecným očekáváním o 25 bp zvýšil úrokové sazby. Je to třetí letošní zvýšení sazeb, v prosince je ve hře ještě jedno. Dál připomínám, že za pár dní opět budeme nakupovat na Stříbrné účty.

Jan Hájek
(celý článek)

VELETRH INVESTOR/SBĚRATEL 2018

Jak jsme již avizovali dříve, SILVERUM s.r.o. bylo jako jako již tradičně partnerem veletrhů „TRADING EXPO & ALTERNATIVNÍ INVESTICE“ a „ZASVĚCENÝ SBĚRATEL – ÚSPĚŠNÝ INVESTOR“. Sestřih z obou dnů můžete shlédnout v následujícím videu.

Jiří Jánský
(celý článek)

Inflace v historii - zlato chrání

Často kolem sebe slyšíme, jak je nutní přibližně 2% míra inflace (ani o moc více, ani o moc méně), aby nenastaly ekonomické problémy. Zajímavý je pohled do historie.

Jan Hájek
(celý článek)

SUPERÚSPĚŠNÉ INVESTOR PRAGUE SHOW

V pátek a sobotu se proběhl 21. ročník Investor Prague Show. Společnost SILVERUM byla stejně jako v minulých letech jedním z partnerů. Šlo o aktivní partnerství, svými vystoupeními jsem se podíleli za zdárném průběhu celé akce.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

Jak vypadá velká inflace

Inflace dokáže napáchat velké škody. Přesně takto to vypadá díky vysoké inflaci ve Venezuele. Abyste tak nedopadli, od toho jsou tady drahé kovy, které plné roli ochrany před inflací. Video mluví za vše.

Administrator
(celý článek)

POMĚR CENY ZLATA A STŘÍBRA

Je tomu přibližně půl roku, co jsem se věnoval poměru ceny zlata a stříbra. Tehdy osciloval kolem 80 a podle serveru goldprice.org bylo dvanáctiměsíční maximum 81,48, pětileté 87,78 a desetileté a dvacetileté pak 88,86. Jak to vypadá nyní?

Jan Hájek
(celý článek)

SILVERUM NA INVESTOR PRAGUE SHOW 7. – 8. ZÁŘÍ

Silverum je i tento rok partnerem akce Investor Prague Show, každoročně pořádané v rámci veletrhu Sběratel. Letošní ročník je již 21. Uskuteční se ve dnech 7. a 8. září 2018 na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech. Po oba dva dny budeme s kolegy přítomni a můžete se s námi osobně setkat. Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

Za týden opět nakupujeme na Stříbrné účty

Zkontrolujte si proto, jestli odešly platby z vašich bankovních účtů. Pokud zatím ne, máte ještě tento týden na odeslání, abyste na své účty nakoupili vámi vybrané produkty. V případě zájmu můžete posla na Stříbrné účty i mimořádné vklady.

Jan Hájek
(celý článek)

NOVÁ MINCE – KRUGERRAND 2018

Vážení přátelé, včera jsme do naší nabídky zařadili novou minci – jednouncový Stříbrný Krugerrand roku 2018. Krugerrandy patří mezi jedny z nejoblíbenějších investičních i sběratelských mincí. Letos za mnohem příznivější cenu.

Jan Hájek
(celý článek)

NAŠE ÚROKY

Bankovní rada ČNB podle očekávání (letos již potřetí) zvedla hlavní úrokovou sazbu na 1,25 %. Do konce roku ČNB nečeká výrazné změny kurzu koruny k euru.

Jindřich Walter
(celý článek)

FED NECHAL VE STŘEDU SAZBY NA POKOJI

Fed se zachoval podle všech očekávání a na dnešním zasedání nechal sazby beze změny. Vždt trhy signalizovaly pouze 1% pravděpodobnost zvýšení sazeb. Pro zářijové zasedání činí tato pravděpodobnost 80 %.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

ZLATÝ JUAN

Cena zlata je nejstabilnější v čínském juanu. Co by to znamenalo, kdyby čínská centrální banka opravdu začala hlídat cenu zlata v juanech? Kdo jiný by mohl mít záměr hlídat cenu zlata v juanech? Mě nikdo jiný nenapadá.

Jan Hájek
(celý článek)

SRPNOVÉ NÁKUPY NA STŘÍBRNÉ ÚČTY NEJSOU DALEKO

Příští úterý opět budeme nakupovat na Stříbrné účty. Zkontrolujte si proto, jestli odešly platby z vašich bankovních účtů. Pokud zatím ne, máte ještě tento týden na odeslání, abyste na své účty nakoupili vaše produkty.

Jiří Jánský
(celý článek)

0,4 UNCE ZLATA ZA ČLOVĚKOHODINU

Co je to za číslo? Tolik „vydělala“ Francie na právě skončeném mistrovsví světa ve fotbale za jednu odpracovanou člověkohodinu. Výpočet je jednoduchý.

Jiří Jánský
(celý článek)

KORUNA NA ROČNÍ MINIMA A ZASE ZPĚT

Během minulého týdne se česká koruna dostala na nejnižší úroveň od loňských prázdnin, kdy se v jednu dobu přiblížila hranici 26,20 korun za euro. Poslední kurz vyhlášený ČNB (ve středu) činil 26,03 KČ za euro. Ve čtvrtek a pátek pak posilnila.

Jan Hájek
(celý článek)

ZLATO U 1.250 DOLARŮ, STŘÍBRO POD 16

Po volném dni ve Spojených státech se ve dnes opět začalo pořádně obchodovat. Výsledkem je dopolední pokles ceny zlata k hranici 1.250 dolarů, stříbro se dostalo dokonce pod 16 dolarů za unci.

Jindřich Walter
(celý článek)

ČERVENCOVÉ NÁKUPY NA STŘÍBRNÉ ÚČTY SE BLÍŽÍ

Do prázdnin už chybí jenom týden, děti a učitelé se jistě nemohou dočkat. To mimo jiné znamená, že příští pondělí opět budeme nakupovat na Stříbrné účty.  Zkontrolujte si proto, jestli odešly platby z vašich bankovních účtů.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

DO DRAHÝCH KOVŮ S ČISTOU HLAVOU

Žádná investice ani její prodej by neměla mít jen emocionální podkal. To je přesně způsob, jakým vznikají bubliny nebo nevídané krachy. Mluvím o tom z důvodu pádu minulý týden a včerejším půlročním minimu jeho ceny.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

FED ZVÝŠIL ÚROKOVÉ SAZBY

Hlavní včerejší událostí bylo bezpochyby zvýšení úrokových sazeb Fedem o 25 bp. Letos v plánu další dvě zvýšení. To je o jedno více, než jak to vypadalo před třemi měsíci při posledním zvýšení sazeb.

Jan Hájek
(celý článek)

Mění ECB postoj? Dojde k posílení eura?

Za týden se koná další zasedání vedení ECB. Ve středu přitom hlavní ekonom ECB spolu s guvernérem Bundesbanky přilili oleje do ohně, když prohlásili, že pumpování peněz do ekonomiky se blíží relativně rychle ke svému závěru.

Jan Hájek
(celý článek)

Odstartovala obchodní válka USA - EU

Nic dobrého. Spojené státy začaly v pátek uplatňovat cla na ocel (25 %) a hliník (10 %) dovezený z EU, Kanady a Mexika. Objem exportu těchto komodit ze zemí EU do USA dosáhl oni necelých 6,5 miliardy dolarů. Něco takového zvyšuje rizika.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

65. VÝROČÍ MĚNOVÉ REFORMY A STŘÍBRNÉ ÚČTY

Jak jste pravděpodobně zaregistrovali, zítra „slavíme“ 65. výročí měnové reformy z roku 1953. Oznámena byla v sobotu 30. května, spuštěna v pondělí 1. června 1953. Množství lidí ze den na den přišlo o celoživotní úspory. S námi lze toto riziko významným způsobem omezit.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

DALŠÍ MNOŽSTEVNĚ OMEZENÁ NABÍDKA

Dle vašich reakcí jste uvítali zařazování do naší nabídky i mincí s množstevně omezenou nabídkou. Jedná se o jednouncovou investiční stříbrnou minci Australian Bird of Paradise.

Jiří Jánský
(celý článek)

ZÁPIS Z FEDU + PROHLÁŠENÍ J. RUSNOKA

Jsou to tři týdny, co jsem se věnoval výsledkům zasedání Fedu na základě prohlášení vedení. Včera Fed zveřejnil detailní zápis z jednání. Co z něj vyplývá? Co vyplývá ze včerejšího prohlášení J. Rusnoka?

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ DALŠÍ NÁKUP NA STŘÍBRNÉ ÚČTY

Květen s přehoupl do třetí třetiny a měsíční nákup na stříbrné účty proběhne příští týden. Všem těm, co si založili účty v nedávné době připomínám, že máte 10 dní na to, abyste poslali vaše Stříbrné účty finanční prostředky, aby mohly proběhnout vaše červnové nákupy

Jiří Jánský
(celý článek)

Akcie ve stříbře

Čas od času neškodí se podívat na finanční trhy neobvyklou optikou. Běžné grafy akciových indexů vyjádřené v bodech jsou k vidění skoro všude. Dnes představím ceny akcí v uncích stříbra.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

Příliv peněz do zlatých ETF v dubnu

Duben byl pro zlatá ETF velmi dobrým měsícem. Dubnový příliv prostředků je největší měsíční příliv za více než rok a zároveň je více než dvojnásobný v porovnání s celým prvním čtvrtletím letošního roku. ETF musely v dubnu nakoupit 72 tun zlata...

Jan Hájek
(celý článek)

DALŠÍ TICHÉ KROKY FEDU

O úrokových sazbách Fedu jsem psal ve čtvrtek. Těm se vždy dostává publicity. Přitom v tichosti mimo zájem médií probíhá „anti – QE“. To je jedině dobře, něco takového je nezbytné. Jde vše podle plánu?

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

Včerejší Fed – úroky beze změny

V souladu s většinovým očekáváním Fed včera nepřistoupil ke zvýšení úrokových sazeb. Podle vývoje sazeb na trhu byla pravděpodobnost ponechání sazeb beze změny na 66 %. Hlavní body ze zprávy:

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

DALŠÍ NÁKUP NA STŘÍBRNÉ ÚČTY JE TU

Čarodějnice jsou večer tu a hned po nich následuje další pravidelný (letos již pátý) měsíční nákup na stříbrné účty. Všem těm, co si založili účty v nedávné době (a že vás je hodně) proto připomínáme, že dnes je poslední možnost nadotovat vaše Stříbrné účty, aby mohly proběhnout květnové nákupy.

Jiří Jánský
(celý článek)

6X O INVESTOVÁNÍ A TRADINGU

V naší nabídce se objevila unikátní publikace, ve které najdete pohled na trhy od šesti autorů, popis jejich obchodních strategií a celou řadu dalších užitečných informací. Obsahuje i sekci věnovanou drahým kovům z pera jednatele naší společnosti.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

Orel klínoocasý - další množstevně omezená nabídka

Z důvodu zájmu, jaký vzbudila nabídka mincí Emu, jsme pro vás připravili další minci, vydanou celosvětově v omezeném rozsahu. Co se týče exkluzivity, není taková jako v případě Emu, ale pořád to není standardní investiční ražená v obrovském objemu.

Jiří Jánský
(celý článek)

Účast na MoneyExpo 2018

Všem diskutujícím, stávajícím nově získaným klientům děkujeme za podnětné diskuse. Zároveň upozorňujeme na křest knihy „6x o investování a tradingu“, kde autorem jedné z kapitol je Jan Rohrbacher, spoluzakladatel a společník SILVERUM s.r.o.

Jiří Jánský
(celý článek)

CO ŘEKL NOVÝ GUVERNÉR ČÍNSKÉ CENTRÁLNÍ BANKY

Ve světle posledních událostí kolem Sýrie apod. zapadl projev nového šéfa PBOC Yi věnovaný čínské monetární politice a otevírání finančního sektoru pro zahraniční subjekty. Jako první zdůraznil, že čínská měna nebude sloužit jako státní nástroj ve startující obchodní válce mezi Čínou a Spojenými státy

Jiří Jánský
(celý článek)

Obchodní válka může být přínosem pro drahé kovy

Včera se výrazně přiostřila obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou. Spojené státy a Čína si recipročně uvalují cla 25 % na dovoz vybraných druhů zboží. Spojené státy vybraly 1.300 položek, Čína o něco více než stovku. Čím větší nejistota, tím více lidé hledají nějaký záchytný bod. Něco, co jim mohou nabídnout drahé kovy.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

OBJEDNÁVEJTE SLÍBENOU UNIKÁTNÍ MINCI

Jak jsme avizovali, do naší nabídky se dostala unikátní investiční mince. Jde o jednouncovou investiční stříbrnou minci z ryzího stříbra z dílny australské mincovny Perth Mint raženou v objemu pouhých 30.000 kusů.

Jan Hájek
(celý článek)

MIMOŘÁDNÁ MNOŽSTEVNĚ OMEZENÁ NABÍDKA - MINCE JE JIŽ SKLADEM

Je to týden, co jsem psal o mimořádné množstevně omezené nabídce. Jde opravdu o mimořádnou jednorázovou ražbu s velmi omezeným celosvětovým nákladem. Globální náklad představuje prodejní cenu pod hranicí 1 miliónu dolarů. Proto byla o tuto minci mezi obchodníky s drahými kovy doslova rvačka.

Jan Hájek
(celý článek)

Fed zvýšil úrokové sazby

Včerejší top událost bylo bezpochyby zvýšení úrokových sazeb Fedem o 25 bp. Bylo to prví zasedání pod vedením nového předsedy. Dále Fed uvedl, že o nadále počítá s pokračováním zvyšování úrokových sazeb letos, v příštím roce a i v roce 2020.

Jan Hájek
(celý článek)

MIMOŘÁDNÁ MNOŽSTEVNĚ OMEZENÁ NABÍDKA

Během několika dní by měla dorazit dodávka unikátní investiční mince, která byla vyražena jednorázově pro celý svět v malém nákladu. Společnosti SILVERUM se díky velkému úsilí podařilo zajistit několik procent celosvětové ražby této mince.

Jan Hájek
(celý článek)

Poměr ceny zlata a stříbra

Poměr ceny zlata a stříbra patří mezi investory do drahých kovů mezi sledované ukazatele. Jak si tento ukazatel vede? Včera osciloval kolem 80. To je hodně. Dvanáctiměsíční maximum je podle serveru goldprice.org 81,48, pětileté 87,78 a desetileté a i dvacetileté pak 88,86.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

Zlato o 250 dolarů sem a tam?

Něco nepředstavitelného. Dovedete si představit ty titulky? Byl by to hlavní bod všech zpravodajských relací. Přitom volatilita Bitcoinu je podobná a ve zprávách ticho po pěšině (kromě finančních serverů, kde je to jedna z řady zpráv).

Jiří Jánský
(celý článek)

CENOVÁ STABILITA? JEN SEN.

Divíte se? Je to tak. Vždyť podle ČNB (ale i dalších centrálních bank – třeba Fedu) cenová stabilita = 2% inflace. To znamená, že kupní síla klesne za cca 35 let na polovinu. Za 70 let (poměrná doba života je u nás ještě větší) je na čtvrtině. Super výsledek cenové stability, nemyslíte?

Jiří Jánský
(celý článek)

ČTVRTEK – DALŠÍ NÁKUP NA STŘÍBRNÉ ÚČTY

Dnes je na pořadu dne třetí letošní nákup na vaše Stříbrné účty. Pro velké množství z vás jde o první nákup, vítáme vás. Nákupní cena tento měsíc ještě výhodnější, nežli byla minulá. Přesně to je výhoda pravidelného investování - nesnažíte se trefovat do vývoje cen.

Jan Hájek
(celý článek)

Fed minutes a trhy

Fed zveřejnil zápis z lednového zasedání vedení. Co se týče vývoje ekonomiky USA, tento zápis byl optimističtější než zápis zveřejněný po prosincovém zasedání. Výsledkem byl růst dolaru, růst výnosů obligací a pokles cen akcií. Proč to?

Jiří Jánský
(celý článek)

EXPLOZE POPTÁVKY PO ZLATĚ A STŘÍBŘE

Na přelomu ledna a února jsme byli svědky velkého nárůstu zájmu o investiční stříbro. Několik týdnů cena stříbra oscilovala mezi 17 a 17,5 dolary za unci. V okamžiku, kdy se cena na přelomu ledna a února pod 17 dolarů za unci, poptávka explodovala.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

Co má společného Indie a Stříbrný účet

Indická vláda připravuje nástroje podporující rozšíření používání zlata. Tamní vláda si je vědoma, že Indové historicky používají zlato jako aktivum. Přesto pracuje na rozšíření používání zlata. Asi se inspirovali zde.

Jiří Jánský
(celý článek)

STŘÍBRNÁ BROWNFIELDS

Asi jste slyšeli pojem „brownflled“. Jde o oblasti, kde se nachází již nepoužívané budovy, továrny, sklady apod. Nyní se tyto prostory se po nezbytné rekultivaci začínají využívat pro stavbu nových budov apod. Nyní začínají stříbrná brownfields.

Jan Hájek
(celý článek)

TENTO TÝDEN – DALŠÍ NÁKUP NA STŘÍBRNÉ ÚČTY

Tento týden vás čeká druhý letošní nákup na vaše Stříbrné účty. Pokud chcete, aby proběhl, zkontrolujte si stav hotovosti, aby vám kvůli pár korunám neutekl nákup – vždyť díky oslabování dolaru se navzdory rostoucí ceně stříbra cena nejoblíbenějších stříbrných mincí drží pod hranicí 500 korun.

Jan Hájek
(celý článek)

Zlato a bitcoin do třetice

V posledním listopadovém týdnu jsem se ve dvou článcích věnoval zlatu a Bitcoinu. Jak první článek, tak i druhý navazující měly velký úspěch a byly široce komentované a sdílené. Řada čtenářů se ptala, co si myslím bitcoinu, zda do něj investuji a podobně. Včera se cena bitcoinu vrátila zpět

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

Střednědobý vývoj ceny zlata

Cena stříbra zakončila minulý týden nad 17,20 dolary za unci, v případě zlata dokonce nad 1.337 dolary. Cena zlata dosáhla čtyřměsíčních maxim. Poslední týden se jeho cena zvedla přibližně o 1 procento a jeho růst trvá již pátý týden po sobě.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

ČR: INFLACE NA PĚTILETÝCH MAXIMECH

ČSÚ vydal včera zprávu o prosincové inflaci v České republice. Co nám pověděla? Že zažíváme relativně rychlou inflaci. Vždyť průměrná míra inflace za celý rok 2017 dosáhla hranice 2,5 %, což je o dvě třetiny více, než kumulativní inflace za rpku 2014 – 2016. Zároveň je to nejvyšší hodnota od roku 2012, tehdy byla inflace nad 3 procenty. Nebýt tohoto jednoho výkyvu, je loňská inflace největší od velké finanční krize let 2008 – 2009.

Jan Hájek
(celý článek)

CENA STŘÍBRA ROSTE, „500 ZA KUS“ ALE STÁLE ODOLÁVÁ

Je to tak. I když cena roste, hranice 500 korun za jednouncovou minci stále odolává. A to i díky posilování naší koruny vůči americkému dolaru. Za cenu pod touto hranicí aktuálně nabízíme vícero investičních mincí. Těsně u hladiny 500 korun za kus se obchoduje nejlikvidnější stříbrná mince světa, americký Silver Eagle.

Jiří Jánský
(celý článek)

ZÁPIS Z JEDNÁNÍ FEDU A REAKCE CENY ZLATA

Není to tak dávno, co tady byl článek o reakci ceny zlata a zvýšení úrokových sazeb Fedu. Na první pohled nečekaný pohyb, ale zdůvodnitelný. Včera to mělo pokračování. Cena zlata reagovala na zveřejněné zápisu z jednání Fedu poklesem. Proč?

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

ZLATO A STŘÍBRO V ROCE 2018

Máme tu začátek nového roku a řada klientů se nás v posledních 2-3 týdnech ptala na to, jak se bude vyvíjet cena zlata a stříbra v roce 2018. Bohužel, protože naše křišťálová koule je v opravě, musíme se obejít bez ní. Začnu tím, co je pro koho dobré.

Jan Hájek
(celý článek)

NOVÉ ČÍSLO INFOLINKY SILVERUM

Vážení zákazníci, Změnili jsme telefonní číslo infolinky na lépe zapamatovatelných: (+420) 605 012 333 Prosím používejte již jen tuto novou linku. Chat na webových stránkách i e-mail info@silverum.cz zůstávají beze změny.

Administrator
(celý článek)

Rok 2017 končí a rok 2018 se blíží

Pro dlouhodobé investování do zlata a stříbra nabízel rok 2017 zajímavé příležitost – ceny jak zlata, tak stříbra se pohybovaly na investorsky velmi zajímavých úrovních. Na takových, kde se již opravdu vyplatí investovat do drahých kovů a zajistit tím sebe a svoji rodinu

Administrator
(celý článek)

Jaké zlato drží centrální banky?

Podle včerejších informací publikovaných World Gold Council drží světové centrální banky každou pátou unci zlata, které kdy bylo vytěženo. ALE… Opravdu ho mají takříkajíc „pod zámkem“?

Jiří Jánský
(celý článek)

ZLATO A FED

Jak jsem psal ve čtvrtek, reakce ceny zlata na očekávaný krok Fedu byla nečekaná – cena zlata stoupla. Konvenční přístup nezafungoval. Proč?

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

Vánoce se blíží: začínáme rozesílat

Na tento týden se těší všichni investoři do drahých kovů, kteří investují pravidelně s naším Stříbrným účtem . V pátek jsme úspěšně završili letošní investiční sérii dvanáctým nákupem. Po provedení nákupu naše logistické oddělení začne balit a rozesílat vaše zlato a stříbro . Věříme, že vše stihneme do Vánoc, abyste měli své mince a slitky „pod stromečkem“.

Jiří Jánský
(celý článek)

Zlato je silnější než Bitcoin

Řada lidí se nás ptá, jestli místo zlata nebo stříbra nemá raději investovat do Bitcoinu. Čím více cena Bitcoinu stoupá, tím více dotazů přichází. Zlato je ale silnější. Vezmeme to krok za krokem.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

Objem těžby stříbra klesá. Výborně.

Objem vytěženého stříbra dosáhl svého maxima v roce 2015. Loni klesl a letošní předpoklady těžby jsou ještě nižší než loňský objem. Předkládám graf z dílny jednoho z analytiků dlouhodobě pokrývajícímu stříbro (pamatuje jeho články a komentáře z doby, kdy stříbro bylo pod 10 dolary za unci)

Jiří Jánský
(celý článek)

Inflace v České republice nabírá na tempu

Meziroční inflace v České republice v říjnu vyskočila na 2,9 %, což pětileté maximum. ČNB říká, že to odpovídá jejím předpokladům a nezasahuje. Já, jako spotřebitel, ale spokojen být nemůžu. Co s tím?

Jiří Jánský
(celý článek)

Rozšíření naší nabídky

Jak jsem slíbil v pondělí, přestavuji dnes novinky naší nabídce. Do naší nabídky jsme přidali zlaté mince Maple, které paří mezi celosvětově nejznámější, nejvíce vyhledávané a díky tomu mají vysokou likviditu a jsou samozřejmě z ryzího zlata.

Jan Hájek
(celý článek)

Mějte svoje stříbro pod kontrolou

Bohatí lidé si myslí totéž. Vždyť v minulém týdnu někdo vybral svých více než 18,5 tuny stříbra z jednoho z největších ALOKOVANÝCH – to slovo zdůrazňuji - skladů drahých kovů na světě.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

Nový šéf Fedu - "500 za kus" se drží

Minulý týden oznámil D. Trump svoji nominaci na nového šéfa Fedu. J, Yellen končí funkční období v únoru a D. Trump ji nenominoval na další období. Díky tomu se mince "500 za kus'" zatím drží.

Ing. Jan Dvořák
(celý článek)

Kategorie "500 za kus" má nyní čtyři kandidáty

Mírný pokles ceny stříbra vyvážil růst ceny dolaru. V kategorii stříbrných mincí "do 500 Kč za kus" se tak udržely tři mince. Stříbrný US orel, kanadský Maple Leaf, stříbrná mince Kangaroo a stříbrná mince Wiener Philharmoniker.

Aleš Novotný
(celý článek)

Jedenáctý nákup letošního roku

Opět se přiblížil den tzv. Velkého nákupu. Opět se blíží den, kdy na vašich Stříbrných účtech přibudou opět drahé kovy. Jak víte, na Stříbrném účtu vám může podle vaší volby přibývat jak stříbro, tak i zlato. Po víkendu, v úterý, nakupujeme!

Jiří Jánský
(celý článek)

Zkuste si trading "v malém"

Na tomto portálu se zabýváme především drahými kovy. Ovšem čas od času se podíváme také na způsoby, jak zhodnotit peníze: jak investovat, jak obchodovat na burze atd. Dnes si představíme další možnost, jak začít zhodnocování i velmi malého kapitálu.

Jan Hájek
(celý článek)

Zlato nad 1300 dolary, stříbro nad 17 dolary!

Americký prezident Donald Trump slušně povzbudil růst cen drahých kovů. Tvrdý postoj vůči Íránu vede k obavám z vyšší americké vojenské angažovanosti v nestabilní oblasti Blízkého Východu. Cena zlata vystřelila v pátek nad 1300 dolarů. Cena stříbra je vysoko nad 17 dolary.

Martin Kopáček
(celý článek)

Předprodej: Mince roku 2018 je zde !

Pethská mincovna vsadila opět na nejvyšší ryzost, mince je vyráběna z prvotřídního stříbra ryzosti 99,99 %. Na lícní straně je jako vždy obraz britské královny Alžběty II, rubovou stranu letos zdobí německý ovčák.

Jan Hájek
(celý článek)

Pod "500": Tři králové

V kategorii stříbrných mincí máme tedy tři mince: Maple Leaf je mince s největší likviditou a ryzostí. Stříbrný Klokan je ve stejné ryzosti, ale s nižší likviditou. Nejlevnější stříbrná mince Wiener Philharmoniker je nejméně likvidní a je vyráběna v nižší ryzosti.

Aleš Novotný
(celý článek)

Desetiuncové slitky jsou skladem

Stříbrné slitky Sunshine Mint nyní nejsou plynule dostupné. Důvodem není pouze zvýšená poptávka investorů v důsledku nízké ceny. Plynulost dodávek investičních stříbrných slitků narušily také hurikány v USA, které zkomplikovaly leteckou i námořní dopravu.

Jiří Jánský
(celý článek)

Dnes nakupujeme! Stříbrné účty v praxi

Proč pravidelné nákupy? Je to jednoduchá technika, kterou znají všichni investoři: pravidelnými nákupy se během roku tzv. "zprůměruje" cena. Nikdy nevíme, kam se bude cena vyvíjet během roku. Proto pravidelně nakupujeme první den v každém měsíci.

Jiří Jánský
(celý článek)

Nákup na Stříbrné účty se blíží!

Blíží se už desátý nákup na vaše stříbrné účty. Zkontrolujte si proto včas stav hotovosti, abychom pro vás mohli nákup realizovat. Aktuální ceny mincí oscilují kolem 500 korun - bylo by škoda, kdyby vám říjnový nákup utekl "o pár korun"!

Jiří Jánský
(celý článek)

Zlato pod 1300, stříbro pod 17 dolary

Pátek udělal radost všem, kdo čekali na prolomení psychologické hranice. Cena zlata v pátek zavřela na ceně 1297 $ za unci, graf stříbra zakotvil na 16,97 $ za unci. Zlato tedy za týden zlevnilo o 1,68%, stříbro je levnější dokonce o 3,19%.

Aleš Novotný
(celý článek)

Pod 500: Kanaďan a Filharmonik (skladem!)

Tak nám konečně dorazily do skladu "filharmonici". Stříbrná mince Wiener Philhamoniker je v EU oblíbená zejména díky velmi nízké ceně. Aktuálně ji lze zakoupit pod 500 Kč už od jednoho kursu.

Jiří Jánský
(celý článek)

Stříbro: Dolarová cena jako před měsícem

V minulých týdnech byli "na koni" investoři, kteří chtěli prodávat zlato nebo stříbro. Cena zlata během měsíce vzrostla až k 1350 dolarům, cena stříbra nad 18 dolarů za unci. Tento týden se k veslu dostali zase ti, kteří chtějí nakupovat zlato a stříbro. Které mince lze nakoupit "pod 500" ?

Jan Hájek
(celý článek)

Maple Leaf máme opět skladem

Zkušenější investoři ovšem vědí, že o pouhé 1% je dražší velmi zajímavá mince Kangaroo, která nabídne zásadní slevu už při odběru 250 kusů. A proto je tato mince zajímavá i pro střední investory - výborná cena i při polovičním odběru.

Jan Hájek
(celý článek)

Jak obstát ve světě rizik ?

Začneme dnes trošku filosoficky: Svět je rizikový a to, co dnes vypadá báječně, může být zítra noční můrou. Jak tedy obstát ve světě, kde riziko je všudypřítomné ? Jak zabezpečit sebe, rodinu a blízké?

Martin Kopáček
(celý článek)

Mapa k pokladu: V neděli živě !

Mapu k pokladu by si jistě přál najít každý z nás. V dnešní době na nás asi taková mapa nevypadne ze zažloutlé knihy, pečlivě ukryté za trámem na půdě. Přesto je skutečných pokladů před námi denně k nalezení řada.

Aleš Novotný
(celý článek)

Bomba tiká do 29. září

Růst ceny zlata nad 1300 dolarů za unci a růst ceny stříbra nad 17.50 dolaru za unci má svoje důvody. V minulých článcích jsme uvedli například aktuální "korejskou krizi". Je zde ovšem další, velmi nebezepečný důvod: USA se opět dostaly k hranici dluhového stropu.

Martin Kopáček
(celý článek)

Drahé kovy na hraně

Zlato se před několika dny podívalo až na $1330. To znamená, že jsme se dočkali breaku směrem nahoru, o kterém sem psala před dvěma týdny. V tomto případě jde o velmi zásadní breakout a možná dokonce přechodu zlata do bull marketu. Další zastávkou by klidně mohla být hladina $1400.

Elena Lindišová
(celý článek)

Výprodej dolaru zastavil růst ceny zlata a stříbra

Čeští investoři to vítají: Výprodeje na US dolaru bohatě vyvážily růst ceny zlata a stříbra. Zlato a stříbro sice roste, ale ceny v české koruně zůstávají nadále výborné - pod 500 korun lze nakoupit stříbrné mince Maple Leaf a také Vídeňského filharmonika. Stříbrný Orel a Klokan jsou těsně u hranice 500 korun za jednu minci. Proč klesající dolar přebíjí růst cen drahých kovů?

Aleš Novotný
(celý článek)

Stříbro skoupila Indie, Čína a asijské země

Cenový růst zlata a stříbra v posledních dnech je důsledkem několika faktorů. Pozice burzovních hráčů, kteří spekulovali na pokles ceny, se snížily na minimum. To bývá předzvěstí růstu ceny drahých kovů. Také roztržka mezi Severní Koreou a USA eskaluje až k úvahám o jaderné válce.

Jan Hájek
(celý článek)

Zlato dojelo na 1300$, stříbro těsně pod 17$

A máme to tady! Přesně podle predikce kolegyně Eleny Lindišové nám zlato otestovalo hranici 1300$, aby v pátek zakorigovalo dolů. Stříbro nám vyjelo až nad 17.30 $ za unci, a v pátek zavíralo pod 17 dolary. Zde na grafu z kitco.com vidíme, jak stříbro reagovalo od pondělí do pátku.

Aleš Novotný
(celý článek)

Překoupené zlato vs. přeprodané stříbro

Zlato nedokázalo prorazit silnou rezistenci $1300 a momentálně testuje krátkou rostoucí trendline. Na stříbře vidím momentálně větší potenciál růstu i krátkodobě. Je ale potřeba dávat si pozor také na přeprodaný dolar.

Elena Lindišová
(celý článek)

Drahé kovy rostou. Důvodů je hodně

Cena zlata a stříbra zareagovala růstem na rostoucí obavy. Blíží se válka USA se Severní Koreou? Bude Rusko dál snášet sankce EU? Hodlá EU téměř zakázat používání hotovosti? Obavy se projevjí na růstu cen: zlato poskočilo nad 1260 dolarů, cena stříbra se přiblížila k 17 dolarům.

Jiří Jánský
(celý článek)

Stříbrné mince opět pod 500 korunami !

Po delší době se cena zlata a stříbra nejen zastavila, ale předvedla i korekci směrem dolů. Páteční cena zlata skončila těsně pod 1260 a stříbro jen o 23 centů nad 16 dolary za unci. Slabý dolar stlačil cenu nákupů opět pod 500 korun za minci. Není divu, že páteční objem objednávek stříbra se rázem ztrojnásobil.

Jan Hájek
(celý článek)

Zlato na rozcestí

Z pohledu na dlouhodobý graf je jasné, že se na zlatě schyluje k velkému pohybu. Volatilita se snižuje, trh svým chováním začíná připomínat napnutou pružinu. Otázkou je, jaký bude směr tohoto pohybu.

Elena Lindišová
(celý článek)

Nečekaný spojenec českého investora

Ceny drahých kovů se od nedávných minim odrazily a rostou. Ovšem v českých korunách zůstává cena prakticky beze změny, růst se neprojevil. Mince, která v době nějvětšího propadu ceny stříbra stála 502 korun, stojí nyní 509 korun. Proč, i když cena stříbra na burze vzrostla o víc jak 1 dolar korun, unce stříbra stojí téměř stejně?

Jiří Jánský
(celý článek)

Velký nákup je za dveřmi !

Opět se přiblížil den tzv. Velkého nákupu. Ne, nejdeme s vozíkem do Kauflandu, abychom se připravili na víkendovou grilovačku. Blíží se den, kdy na vašich Stříbrných účtech přibudou opět drahé kovy. Nedejte se mýlit názvem : na Stříbrném účtu vám může podle vaší volby přibývat jak stříbro, tak i zlato.

Jan Hájek
(celý článek)

Příležitost nepočká. V investování to platí dvojnásob

"Já vůl, zase jsem to prováhal.", posteskl si na víkendové akci můj kamarád Richard. "Vím, že jsi mne na to upozorňoval, jenže já zase čekal s nákupem, až to půjde níž. A místo toho se cena obrátila." Ano, po nedávných poklesech, kdy byly drahé kovy na 12ti měsíčním minimu, ceny zlata a stříbra znovu rostou. Richard tak dlouho váhal s nákupem, až mu nejlepší cena utekla.

Martin Kopáček
(celý článek)

Viděli jsme už dno na drahých kovech?

Scénář, který jsem v minulé analýze vyhodnotila jako nejpravděpodobnější se zatím plní do puntíku. Ceny drahých kovů zastavily svůj pokles a zahájily růstovou korekci. Co bude dál?

Elena Lindišová
(celý článek)

US mincovna hlásí prodej 1,3 milionu uncí stříbra

Cenové dno, na které po dlouhé době graf ceny stříbra dosáhl, aktivovalo objednávky investorů. O tom, že mincovny a rafinéři jsou pod tlakem kupců, jsme psali i v minulých článcích. Jaké jsou tedy prodeje u světové jedničky, US mincovny? A proč je větší zájem o stříbro

Martin Kopáček
(celý článek)

Skoupeno: Dodavatelé jedou "na doraz"

Levné stříbro je jako magnet. Když klesla cena stříbra pod 16 dolarů, objednávky mincí a slitků se znásobily. Když se ale cena stříbra dostala k 15,50 dolaru za unci, investoři odpálili raketu. Slitky a mince byly opakovaně skoupeny, mincovny a rafinérie jedou "na doraz".

Jan Hájek
(celý článek)

Stříbrné mince pod 500 korun !

Opakovaně jsme varovali před situací, kdy mincovny a rafinérie nebudou stíhat pokrýt poptávku po levných stříbrných mincích a slitcích. Osobně jsem avízoval na mém Facebookovém profilu, že považuji cenu pod 500 korun za velmi zajímavou a sám osobně přikupuji do mého portfolia další stříbrné mince Maple Leaf. Investiční stříbro považuji za zajištění hodnoty mých financí proti inflačním vlivům.

Martin Kopáček
(celý článek)

Stříbro: Vyprodáno, dodávky váznou

Investiční stříbro v pátek "cinklo" o hranici 16,50 dolaru za unci. Pokles, na který čekala řada investorů se dostavil, na což obratem reagovali podle očekávání investoři. Opakovalo se to, na co jsme upozornili ve čtvrtečním článku: Cenový pokles byl opět obratem skoupen, projevuje se nedostatek některých mincí a slitků.

Jiří Jánský
(celý článek)

Stříbro roste k 17 dolarů. Zlato u 1250

Drahé kovy zatím procházejí fází, kdy je pokles obratem skupován. Poklesy ceny stříbra zůstaly vždy nad hranicí 16 dolarů - stříbro se po poklesech opět vrací těsně k 17 dolarům za unci. Cena zlata rovněž vyrazila vzhůru a drží se u 1250 dolarů za unci.

Aleš Novotný
(celý článek)

Investoři táhnou ceny vzhůru

Ve druhé polovině týdne ceny drahých kovů rostly. Pokles pod 1260 dolarů u zlata a pod 17 dolarů u stříbra je tradiční bod, kdy na trh přicházejí "chytré peníze". Proto od středy do pátku oba drahé kovy rostly - poptávka investorů po "přístavu bezpečí" byla velká.

Jan Hájek
(celý článek)

Stlačí dolar drahé kovy ještě níže?

Drahé kovy se konečně dostaly pod tlak, jak jsem předpokládala v několika posledních analýzách. Zatím nic nenaznačuje, že by tento tlak měl polevit. Proto předpokládám pokračování poklesu cen drahých kovů nebo v nejlepším případě pohyb do strany.

Elena Lindišová
(celý článek)

Bitcoin nebo zlato?

Téma nových virtuálních měn je velmi módní. Kryptoměnám, které nekontrolují žádné centrální banky, prorokují někteří skvělou budoucnost. Virtuální měna bitcoin, která je na světě od roku 2009, se dnes pohybuje u 3.000 $ za jeden bitcoin. Je budoucnost bitcoinu růžová?

Jan Hájek
(celý článek)

Jim Rogers: Krach přijde do dvou let

Legendární investor Jim Rogers, který proslul spekulacemi na komoditních trzích, rozvířil pokojné vody ekonomického růstu prohlášením, že během tohoto nebo přístího roku dojde k velkému kolapsu. Rogers otevřeně říká, že abnormální růst posledních let je předzvěstí největšího krachu v dějinách.

Aleš Novotný
(celý článek)

Drahé kovy korigují, Maple Leaf zvítězil

Odraz od cenových maxim na drahých kovech tradičně přivábil investory. Cena zlata se zastavila pod psychologickou hranicí 1300 dolarů za unci, aby týden uzavřela těsně nad 1266 dolary. Také investiční stříbro se zastavilo pod 18 dolary a v závěru týdne se dostalo téměř na 17 dolarů.

Jan Hájek
(celý článek)

Jaká nálada panuje na drahých kovech?

Situace na drahých kovech je v poslední době rozhodně zajímavá. A to hlavně z jednoho významného důvodu - trhy opět testují dlouholetý downtrend. Dočkáme se trvalého proražení směrem nahoru? COT nám to zatím nepotvrzuje.

Elena Lindišová
(celý článek)

Trump a FED katapultují drahé kovy

Cena zlata překonala 1270 dolarů, graf ceny stříbra je nad 17,5 dolary za unci. Závěr týdne přinesl nový růstový impulz, když americká centrální banka (FED) naznačila držení nízkých úroků a když USA odstoupily od klimatické dohody.

Jiří Jánský
(celý článek)

Pozvánka: Investiční a burzovní postupy v praxi

Investoři do drahých kovů patří k lidem, kteří chápou důležitost informací. Investování do drahých kovů bývá velmi často prvním stupínkem k dalšímu poznání - ovládnutí technik a strategií, které mohou generovat další příjmy. Na důchod, na dovolenou, nebo jako přilepšení k platu ....

Martin Kopáček
(celý článek)

Stříbro před dvojitou bariérou

Drahé kovy mají za sebou téměř dva růstové týdny. Opět se potvrdilo moje očekávání z předchozí analýzy, že po poklesu může nastat krátká růstová korekce. Pojďme se podívat na situaci podrobněji.

Elena Lindišová
(celý článek)

Strach na trzích se projevil v útěku do drahých kovů

Ceny zlata a stříbra byly taženy vzhůru především kvůli politickému skandálu v USA. Pomohla také korekce na akciovém trhu, kdy drahé kovy opět zafungovaly jako přístav bezpečí. Českým investorům se ovšem ceny drahých kovů nijak zásadně nezměnily, díky příznivému kurzu české koruny vůči americkému dolaru. A tak jsme byli opět svědky velkých nákupů.

Aleš Novotný
(celý článek)

Raketa na drahých kovech!

Americké akciové trhy korigují nejvíc za 8 měsíců. Index Dow-Jones za den klesl o 260 bodů, index strachu VIX naopak vzrostl o 23%. Růst rizik ovšem svědčí drahým kovům. Zlato vzrostlo nad 1250 dolarů, stříbro poskočilo k 17 dolarům.

Jiří Jánský
(celý článek)

Jak vyděláme na pohybu ceny drahých kovů?

Často řešíme dotazy, jak lze vydělat přímo na pohybech ceny zlata nebo stříbra. Na rozdíl od investice do fyzického kovu lze profitovat jak na růstu, tak na poklesu ceny. Jaké nástroje a způsoby máme k dispozici? Jak lze vydělávat na pohybech ceny, a to nejen u drahých kovů? Přijďte to zjistit na Trading Summit 2017, který se letos koná v Praze a také v Brně.

Aleš Novotný
(celý článek)

Stříbro u 16 dolarů. Nejnižší cena za celý rok?

Cena stříbra se dostala k 16 dolarům za troyskou unci. Takto levné stříbro bylo za posledních 12 měsíců pouze ve dvou obdobích: v květnu a v prosinci 2016. Levné stříbro láme rekordy - investoři skupují velké objemy mincí a slitků.

Martin Kopáček
(celý článek)

Cena stříbra je nejníže za 60 dnů! Kupci nastoupili

Cena zlata klesla pod psychologickou hranici 1250 dolarů, graf stříbra je pod 17 dolary za unci. To je tradiční chvíle, kdy se na trhu objeví velké objednávky. Je tomu stejně i nyní. Velké objemy vidíme u stříbrných mincí Maple Leaf, kde jsme posílili dodávky. Velký zájem rovněž o stříbrné mince Kangaroo.

Martin Kopáček
(celý článek)

Evropská past: Náklady na budoucnost

Odborníci očekávají, že Evropu čeká během deseti roků další vlna znehodnocování měn. Důvodem je nepříznivá demografická situace, kdy populace stárne. Prohlášení multikulturalistů, že novými plátci budou imigranti, končí fiaskem. Náklady na budoucnost porostou, hodnota peněz bude klesat. Drahé kovy, zlato a stříbro, čeká podle odborníků během deseti let růst.

Jan Hájek
(celý článek)

Pokračujeme: Sledování velkých hráčů v praxi

Pondělní webinář o způsobech sledování pozic velkých hybatelů trhu měl nečekaně velký úspěch. Živého vysílání se zúčastnilo přes 600 investorů, záznam webináře během 48 hodin shlédlo přes 1.500 zájemců! Rozhodli jsme se proto udělat ještě jedno vysílání: Uvidíte postupy krok za krokem.

Lenka Krautová
(celý článek)

Opět růst. Proč? Povíme si ve 20:00 hodin

Drahé kovy si opět připsaly zisky. Cena zlata minulý týden připsala přes 36$ zisku, investiční stříbro zdražilo za týden o 28 centů. Razantní růst zlata způsobilo mezinárodní napětí: Sýrie, Severní Korea, blížící se volby ve Francii a referendum v Turecku. Čekají nás neklidné časy?

Aleš Novotný
(celý článek)

Živě: Zlato a stříbro jsou komodity

Lze vytipovat čas, kdy je zlato a stříbro nejlevnější? Lze zjistit dopředu, zda před sebou máme růst nebo pokles drahých kovů? Které chvíle jsou nejlepší pro investici do drahých kovů? A kdy přijde čas realizovat zisk?

Jiří Jánský
(celý článek)

Výkyv ceny na drahých kovech: Riziko!

Cena zlata na 1270 dolarech za unci, cena stříbra vysoko nad 18 dolary. Drahé kovy vyletěly vzhůru v důsledku růstu rizik, která lze spojit s napětím v Sýrii, zhoršením vztahů mezi USA a Ruskem a v neposlední řadě i s posledními teroristickými útoky v Evropě.

Martin Kopáček
(celý článek)

Uvidíme drahé kovy ještě výše?

Zlato testuje rezistenci na 1 260 dolarech a stříbro se pokouší o zdolání posledního maxima na 18.5 dolarech. I nadále si myslím, že bychom se mohli dočkat ještě vyšších cen drahých kovů. Nejvíce přesvědčivým faktorem je pro mě momentálně dolar.

Elena Lindišová
(celý článek)

Nakupujeme na vaše Stříbrné účty!

První pracovní den v novém měsíci opět nakupujeme na Stříbrné účty. Majitelé Stříbrných účtů budou mít již čtvrtý nákup v pořadí. Meziměsíčně se investiční stříbro drží na podobné hladině, čili přes 18 dolarů. V praxi se tak ukazuje, jak je rozumné nakupovat pravidelně.

Jiří Jánský
(celý článek)

Zlato a stříbro vylétlo vzhůru. Podle předpokladu

Drahé kovy opět zažily růst. Cena zlata je již nad 1250$, cena stříbra překonala 18$. To, že drahé kovy porostou, přesně predikovala Elena Lindišová ve svém článku ze dne 23.3. Růstový trend zlata, jak bylo v analýze správně predikováno, překonal short náladu velkých hráčů u stříbra - a proto cena stříbra rovněž rostla.

Jan Hájek
(celý článek)

Zlato a stříbro roste: Poznejte důvody na živé akci!

Zlato a stříbro zakončily týden opět výše. Graf ceny zlata zakončil týdenní seanci u 1240 dolarů za unci, investiční stříbro narostlo na 17.75 dolarů za unci. Zatímco akciové trhy klesly, ceny drahých kovů rostly. Potvrdilo se to, na co jsme upozorňovali v minulých článcích : investoři přelévají svoje zisky z akciových trhů do drahých kovů.

Jiří Jánský
(celý článek)

Dolar a sentiment tlačí drahé kovy vzhůru

Z pohledu technické a COT analýzy se spíše přikláním ke scénáři budoucích vyšších cen drahých kovů alespoň v krátkodobém horizontu. Zlato i stříbro mají docela pěkně "našlápnuto". Zlato by se mohlo vyšplhat až k 1 300 a stříbro až k 18.5 dolarům.

Elena Lindišová
(celý článek)

Zlato i stříbro vzrostlo o 2% za týden

Pokud na bankovním účtu je výnos 2%, je to téměř zázrak. Drahé kovy shodně připsaly zisk 2% za pouhý týden. Investoři se během uplynulého týdne činili a nakupovali zlato i stříbro. Americká mincovna meziměsíčně prodala 10.000 uncí zlata a úctyhodných 500.000 stříbrných mincí. V pátek oprávněný investor vybral 95.000 uncí zlata z fondu GLD. I přes velké short pozice v COT ceny zlata i stříbra rostly.

Martin Kopáček
(celý článek)

Investoři: Směr vývoje drahých kovů

Dočkáme se růstu nebo poklesu drahých kovů? Budeme levně přikupovat, nebo jsou drahé kovy v růstovém trendu? Budou velcí hráči tlačit cenu zlata a stříbra na sever, nebo na jih? Otázky, které mají velký dopad na rozhodování. Kde najdeme odpovědi.

Jan Hájek
(celý článek)

Největší slevy jsou na stříbře. Investoři to vědí

Graf ceny konečně potěšil investory, kteří chtějí nakupovat investiční stříbro. Po sérii růstových týdnů došlo konečně k cenovému poklesu. Během týdne zlevnilo investiční stříbro o 5%. A na objemech nákupů stříbrných mincí a slitků je to znát!

Jiří Jánský
(celý článek)

Drahé kovy předvedly prudký pokles

Minulý týden došlo na zlatě a stříbře k zásadním pohybům. Drahé kovy odmítly pokračovat v rostoucím trendu a došlo k proražení důležitých bariér. Jaké jsou další vyhlídky?

Elena Lindišová
(celý článek)

Kalkulačka: Vyděláváte, nebo proděláváte?

Připravili jsme jednoduchou kalkulačku pro ročníky 1954 -2009. Spočítejte si, kolik zůstalo ze stokoruny z doby vašeho narození. O kolik peněz jste takto už přišli? Jaká byla průměrná inflace od doby vašeho narození? Jak se ve stejné době vyvíjela cena stříbra? Spočítejte si, zda se vám vyplatí držet peníze na účtu nebo investovat do trvalých hodnot. Výsledek vás možná překvapí.

Jiří Jánský
(celý článek)

V neděli: Jak určujeme směr drahých kovů?

V neděli proběhne bezplatný webinář, kde uvidíte kdo a jak hýbe s cenou trhů. Uvidíte, jak poznáváme signály růstu, vyčerpání růstu, i poklesu. Investiční zlato a investiční stříbro jsou komodity, stejně jako třeba ropa, cukr, káva nebo kukuřice.

Jan Hájek
(celý článek)

Kam půjde zlato? Kam půjde stříbro?

Dokážete určit, zda je cena zlata extrémně vysoko? Dokážete poznat, zda velcí hráči budou tlačit cenu stříbra k novým výšinám? Poznáte, že jsou ceny drahých kovů nízko a že je ideální doba k nákupu? Ukážeme vám postupy, jak nalézt na tyto otázky odpovědi.

Jiří Jánský
(celý článek)

Dostane se zlato až na $1 300 a stříbro na $19?

Za poslední dva týdny se toho na drahých kovech mnoho nezměnilo. Zlato se stále drží blízko hladiny $1 240 a stříbro u $18. Velmi zajímavé bude sledovat další vývoj nejen kvůli přítomným rezistencím, ale také kvůli potenciálnímu oslabení dolaru.

Elena Lindišová
(celý článek)

Legendární Greenspan: Zlato a stříbro jsou pojistka

Nikoliv spekulace, nýbrž dlouhodobá pojistka. To je podle Alana Geenspana, který stál téměř 20 let v čele nejvlivnější centrální banky světa (amerického FEDu), význam investice do zlata a stříbra. Čísla dávají Greenspanovi za pravdu: Investoři nakupují drahé kovy. Důvodem jsou očekávané problémy v EU.

Martin Kopáček
(celý článek)

Inflace zaútočila. Jak se bránit znehodnocení úspor?

Inflace v lednu přeskočila maximum, které se pokoušela nastavit Česká národní banka. Znehodnocování koruny znamená, že se znehodnocují úspory obyvatel. Peníze ztrácejí cenu, kupní síla koruny klesá. Úroky se ovšem zvyšovat nebudou. Jak uložit peníze tak, aby je inflace neznehodnocovala?

Aleš Novotný
(celý článek)

Drahé kovy pokračují v růstu

Rostou a rostou. Drahé kovy si to koncem roku zamířily směrem nahoru a od té doby vzrostly o pěkných pár procent. Určitě mnohé investory zajímá, kdy tento růst skončí a zda vůbec. Dnes tedy můj krátký pohled na trhy.

Elena Lindišová
(celý článek)

Peníze jako dluh : Je to pravda?

Doby, kdy byly peníze kryté zlatem nebo stříbrem, jsou dávno pryč. Reálná hodnota peněz je dnes závislá pouze na ochotě lidí přijímat peníze. Samy peníze nemají jinou hodnotu, než je cena papíru, na kterém jsou vytištěny. Jak peníze vznikají? Je pravda, že dnes peníze reprezentují místo reálné hodnoty pouze dluh?

Jiří Jánský
(celý článek)

Stříbrný účet: Inflaci a rizikům navzdory

Přibývá globálních rizik: stěhování národů, napětí mezi EU a Ruskem, razantní kroky prezidenta Trumpa v globálních vztazích. Mnoho investorů proto nakupuje drahé kovy. Důvodem může být růst inflace, která by mohla v případě zhoršení mezinárodní situace nastat. Ostatně v České republice již inflace skokově roste. A právě zlato a stříbro jsou osvědčené způsoby, jak před inflací ochránit úspory.

Jan Hájek
(celý článek)

Stříbro je v kurzu. US mincovna hlásí rekordní prodeje

Americká mincovna ohlásila velké meziměsíční prodeje stříbrných mincí. Cena stříbra se během týdne opět dostala výše, zatímco graf ceny zlata zamířil na jih. Nový americký prezident svými dekrety zvýšil nejistotu ve světě. Je globalizace mrtvá?

Aleš Novotný
(celý článek)

Přijde na stříbře korekce?

Drahé kovy prošly od Vánoc poměrně výrazným růstem. Zlato vzrostlo o téměř 8% a stříbro až o 9%. Mě osobně ale tento růst vůbec nepřekvapil a to hned z několika důvodů.

Elena Lindišová
(celý článek)

Spotřeba stříbra roste. Zásoby nebudou stačit

Stříbro je považováno za nejvíce podhodnocené aktivum dneška. Necháme stranou hlasatele zkázy a chaosu, kteří vidí armageddon za každým rohem. Podíváme se na fakta o spotřebě a produkci stříbra. Vypadá to, že stříbro bude v horizontu deseti let nedostatkovou komoditou?

Martin Kopáček
(celý článek)

Riziko na obzoru: Zlato nad 1200, stříbro nad 17 dolary!

Blížící se jednání o způsobu odchodu Velké Británie z EU a nástup Donalda Trumpa do funkce amerického prezidenta mají dopad na trhy. Americký dolar se propadá, naopak letí vzhůru cena zlata a stříbra. Drahé kovy opět potvrzují svoji funkci uchovatele hodnot. Pro české investory je cena drahých kovů v korunách stále příznivá.

Jiří Jánský
(celý článek)

Růst poptávky po stříbře o 80%: Kam vyletí cena stříbra?

Průmyslové a těžební odborníci se shodují, že poptávka po stříbře poroste. Mnozí očekávají, že stříbra bude nedostatek. Dva důležité faktory růstu spotřeby stříbra by mohly způsobit nárůst poptávky po stříbře až o 80%: průmysl a vládní politika Indie. Cena stříbra by mohla vyletět do oblak...

Jan Hájek
(celý článek)

US mincovna hlásí velké objednávky. A cena roste

Americká mincovna patří k barometrům trhu drahých kovů. Pyšní se právem dlouhou historií ražeb nejlikvidnějších zlatých a stříbrných mincí na světě. Velké objemy objednávek zlatých a stříbrných mincí jsou solidním barometrem poptávky po fyzických drahých kovech. Nyní US mincovna ohlásila první čísla prodejů z roku 2017.

Aleš Novotný
(celý článek)

Potvrzeno: Investoři skoupili levné stříbro. Co bude dál?

Graf ceny stříbra v pátek se celý týden pohyboval nad 16 dolary. Opět se potvrdilo pravidlo, na které upozorňujeme dlouhodobě: jakmile se objeví nízká cena stříbra, poptávka investorů levné stříbro rychle skoupí. A cena pak putuje opět vzhůru. Co je důvodem růstu poptávky po stříbře? Můžeme pohyby cen předvídat a najít nejlepší situace?

Martin Kopáček
(celý článek)

Spoření do drahých kovů: Přidáváme nový produkt!

Spoření do zlata a stříbra si získává stále větší popularitu: pojistka na horší časy, obrana úspor před inflací, uchování hodnoty pro další generace. Zvyšují se také objemy měsíčních úložek, které si uživatelé posílají pravidelně na svoje Stříbrné účty. Proto nyní do nabídky Stříbrného účtu přidáváme nový produkt, vhodný pro větší úložky: Stříbrnou cihlu Canadian Royal Mint (CRM) o hmotnosti 10 uncí!

Jiří Jánský
(celý článek)

Rok 2016 končí. Opět to byl mimořádně štědrý rok!

Stejně jako loni, byl i rok 2016 pro investory příznivý. Drahé kovy nám nabídly perfektní nákupní ceny zlata a stříbra. Spoření na Stříbrném účtu probíhalo za velmi dobrých nákupních cen. Investiční sortiment jsme doplnili o nové sběratelské mince a medaile. Je úžasné, že velká část čtenářů tohoto portálu postupuje do vyšší investorské úrovně: s našimi kolegy už úspěšně vydělávají na finančních trzích. Děkujeme Vám za přízeň, přejeme vám úspěšné investování také v roce 2017 a těšíme se na společné vykročení do nového roku.

Administrator
(celý článek)

Vánoční sleva? Ano, stříbro je pod 16 dolary!

Vánoční nadílka přišla na trhu stříbra. Investoři s radostí zaznamenali, že cena stříbra konečně uzavřela burzovní seanci pod hranicí 16 dolarů za unci. Páteční zavírací cena 15,73 dolaru za unci stříbra spustila okamžitě nákupní příkazy. Obrovské objemy jsme zaznamenali v stříbrných mincích Maple Leaf a Silver Eagle.

Aleš Novotný
(celý článek)

Pozor na depozity zlata a stříbra v zahraničí!

Vypadá to lákavě: nebudete platit DPH ze stříbra, drahé kovy máte uložené v bezpečném sejfu v zahraničí, depozity jsou v prestižních státech jako Švýcarsko nebo Hong Kong. Vše vyřídíte online, o nic se nemusíte vlastně starat. Jenže …. depozity drahých kovů v zahraničí jsou velmi riziková hra, které se zkušení investoři obloukem vyhnou.

Jiří Jánský
(celý článek)

Dárek, který vydělává? Investice se vyplatila

Je tomu právě rok, co jsme propojili svět investic do drahých kovů se světem burzy. Zkusme se nejprve zamyslet nad investováním. Víme, že zlato a stříbro jsou pojistky proti inflaci. Ale my musíme přemýšlet dál: Jak mít zisk z investice? Jak zajistit rodinu, děti? Ano, lze to zvyšováním příjmu. Jak? Během roku jsme si zde ukázali několik cest

Martin Kopáček
(celý článek)

Pohyby cen drahých kovů: Jak vydělat?

Investory zajímá samozřejmě především levný nákup. Drahé kovy nakoupíme do portfolia při cenových poklesech. Jenže drahý kov je pojistka, z pohybů ceny dále nic nevytěžíme. Jak lze profitovat z cenových pohybů zlata a stříbra? A lze tyto zisky zautomatizovat?

Martin Kopáček
(celý článek)

Zlato kleslo o procento. Stříbro naopak roste

Graf ceny zlata se dostal pod 1160 dolarů za unci, čímž se po dlouhé době přiblížil cenovým minimům z počátku roku. Investoři, kteří čekali na tuto hranici, aktivovali svoje nákupní příkazy. Za poklesem ceny zlata stojí pozitivní přijetí volby Donalda Trumpa novým prezidentem. Americká ekonomika by mohla pokračovat v růstu. Stejný důvod způsobil naopak růst ceny stříbra.

Martin Kopáček
(celý článek)

Drahé kovy, zásilky a Vánoce

Stříbrné a zlaté mince jsou oblíbeným dárkem. A to samozřejmě i o Vánocích. Abyste měli jistotu, že Vám zásilka s vybranou mincí nebo slitkem dorazí, doporučujeme včasné objednání.

Jan Hájek
(celý článek)

Vánoční nadílka: začínáme rozesílat!

Na tento týden se těší všichni investoři do drahých kovů, kteří investují pravidelně s naším Stříbrným účtem. Dnes završíme letošní investiční sérii dvanáctým nákupem v pořadí. Po provedení nákupu začneme balit a rozesílat vaše zlato a stříbro. Věříme, že vše stihneme do Vánoc, abyste měli své mince a slitky „pod stromečkem“.

Jiří Jánský
(celý článek)

Zlato pod 1200, stříbro pod 17 dolary

Cena zlata a stříbra poklesla pod důležité cenové úrovně. Zlato je pod 1200 dolary za unci, stříbro se drží u 16.50 dolaru za unci. Zatímco zlato kleslo během týdne o 2,19%, stříbro kleslou pouze o 0,5%. Čím je to způsobeno?

Jiří Jánský
(celý článek)

Stříbro bez DPH: Rizika tzv. bezcelních skladů

Oblíbenou pastí na nováčky jsou různé tzv. výhodné nabídky investování do drahých kovů. Jednou z potenciálně nejrizikovějších variant je nabídka nákupu stříbra bez DPH. V mnoha případech jde o podvod. Nebo jde o situaci, kdy dealeři zamlčí investorovi druhou část informace – o povinnosti doplatit DPH při vyzvednutí z tzv. bezcelní zóny.

Jindřich Walter
(celý článek)

Levné zlato a stříbro: Velcí vybírají drahé kovy z fondů

Když cena zlata klesla k 1200 dolarům za unci, začali velcí hráči měnit papír za fyzický kov. Ještě větší touha po fyzickém kovu se projevila u stříbra, kde došlo k obrovské výměně papíru za stříbrné cihly. Velcí hráči využívají nízkých cen kovu a mění papíry za zlato a stříbro. Meziměsíční pokles cen u obou drahých kovů vyvolal nákupní horečku i u malých investorů. US mincovna hlásí velké prodeje stříbra.

Jan Hájek
(celý článek)

Stříbrný účet: Dorazí vám zásilka!

Budeme vám rozesílat vaše slitky a mince ze zlata a stříbra! Prosím dejte pozor na jednu důležitou věc: aby na vašem Stříbrném účtu bylo dostatek peněz na poštovné. Jak to jednoduše uděláme, aby odeslání drahých kovů proběhlo bez zbytečného zdržování?

Jiří Jánský
(celý článek)

Povolební propad cen: zlato a stříbro opět levněji

Ačkoliv předvolební komentáře prorokovaly v případě zvolení Donalda Trumpa prezidentem pád trhů, opak je pravdou. Akciové trhy se po krátkém poklesu vzchopily a vyrazily strmě vzhůru. Strach na trhu polevil a naopak zlevnila ropa, zlato a stříbro. Zlato je téměř u 1200 dolarů, cena stříbra je pod 18 dolary.

Aleš Novotný
(celý článek)

Drahé kovy a volby: Sázka na jistotu

Před americkými volbami překonala cena zlata 1330 dolarů, investiční stříbro se dostalo až k 19 dolarům za unci. Po volbách cena zlata stále zůstala nad 1300 dolary a investiční stříbro si udrželo téměř všechny zisky. První reakce trhu na zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA ukazují nedůvěru v další vývoj.

Jindřich Walter
(celý článek)

Stříbro: Rekordní prodej investičních mincí

Americká mincovna v říjnu prodala rekordní množství stříbrných investičních mincí Silver Eagle. To je vzhledem ke růstu globálních rizik pochopitelné. Varovné je, že objemy obchodů rostou i v situaci, kdy roste cena stříbra. To signalizuje jediné: investoři se velmi obávají dalšího vývoje ve světě. Tzv. chytré peníze se proto zajišťují nákupy investičního stříbra.

Jan Hájek
(celý článek)

Drahé kovy: Prezidentské volby hýbou s cenami

Nezajímáte se o politiku? Budete to mít v investování těžké. Tato slova použil před desítkami let finanční guru André Kostolany. Aktuální dění na trhu drahých kovů dává Kostolanymu plně za pravdu: blížící se americké prezidentské volby ženou cenu zlata a stříbra vzhůru. Proč?

Martin Kopáček
(celý článek)

5 milionů uncí stříbra vybráno

Ve stříbrném fondu SLV požádal jeden z vlastníků akcií o konverzi do investičního stříbra. Podle analytiků došlo k dokončení velkého projektu, kdy některý z velkých hráčů nejprve stlačil cenu stříbra pod 18 dolarů a nyní si vybírá svoji výhru. Místo akcií nebo bankovek požaduje autorizovaný držitel přímo 5.693.532 uncí ryzího stříbra. Jaké jsou důvody?

Jan Hájek
(celý článek)

Výnos 1,5% při cílové částce 3 miliony? To je málo!

Rozhovor s šéfem KB penzijní společnosti Pavlem Racochou spíše pobaví. Představa, že na stáří nás zabezpečí fond s výnosem 1,5% a při naspoření 3 milionů korun, to je iluze. Výsledkem bude pravděpodobně inflací poškozená hromádka papíru. Proto se zajišťujeme spořením do drahých kovů – a mnozí investoři takto spoří i pro svoje potomky.

Jiří Jánský
(celý článek)

Rusko nakoupilo v září 500.000 uncí zlata

Jak se vyostřuje mezinárodní situace, roste poptávka po drahých kovech. Nejde zdaleka jen o drobné investory, nebo o investiční firmy. Velkými kupci jsou státy. Rusko v září nakoupilo půl milionu uncí zlata. Ceny drahých kovů šly v minulém týdnu vzhůru.

Martin Kopáček
(celý článek)

Zlato jako tzv. politický kov

Vlastnictví zlata je zdůvodňováno mnoha faktory: přístav bezpečí, pojistka proti krachu měn, rezerva do nejistoty. Zlato je opravdu velmi citlivý barometr politické stability a nálady trhu. Když se trhy bojí, cena zlata roste. Když centrální banky znehodnocují měnu, zlato neklesá. Co vše ovlivňuje cenu zlata a stříbra?

Aleš Novotný
(celý článek)

Zlato a stříbro mají stále podporu kupců

Cena zlata nechce příliš klesat pod 1250 dolarů, cena stříbra neklesá pod 17 dolarů. Proč? Protože poptávka kupujících zatím pod tyto úrovně ceny drahých kovů neklesá. Meziroční zisk zlata stále činí 18%, stříbro si stále drží meziroční zisk 25%. Ve zlatých fondech přibývá zlato a stříbro, stejně jako na našich Stříbrných účtech.

Jan Hájek
(celý článek)

Potvrzeno: Investoři jsou v akci

Pokles ceny drahých kovů podle očekávání nažhavil investorskou chuť nakupovat na maximum. Americká mincovna reportovala denní prodej přes půl milionu stříbrných mincí Silver Eagle. Toto obrovské číslo jasně ukazuje, že tzv. silné ruce jsou opět ve hře. Velcí investoři nakupují stříbro!

Jiří Jánský
(celý článek)

Zlato je levnější o 4%, stříbro dokonce o 8% !

Cena zlata je těsně nad 1250 dolary, cena investičního stříbra je u 17,5 dolaru za unci. Zlato za týden zlevnilo o 4%, investiční stříbro se nakupuje s 8% slevou. Meziročně je ovšem cena zlata vyšší o 18%, stříbro se meziročně zhodnotilo o 26%. Zkušení investoři poměřují ceny především z dlouhodobého hlediska – k přikupování pozic proto využíváme právě cenových poklesů.

Martin Kopáček
(celý článek)

Stříbro pod 18 dolary, zlato pod 1300. Dluh USA na rekordu!

Na lednové výprodejové ceny se drahé kovy po celý rok nepodívaly. Stříbro za 14 dolarů, zlato za 1150 dolarů. I tak se nyní cena stříbra dostala pod 18 dolarů, na což řada investorů čekala. Zlato je pod 1300 dolary za unci. Budoucnost ovšem nevěstí nic dobrého – státní dluh v USA je na rekordu. Jak se na tohle připraví rozumný investor?

Aleš Novotný
(celý článek)

Cena stříbra u 19 dolarů. Klokan předstihl Orla, my nakupujeme

Cena stříbra se dostala blízko k 19 dolarům. A samozřejmě následovala další smršť nákupů investičního stříbra. V popředí zájmu jsou tradičně mince Maple Leaf, na druhém místě překvapivě stříbrné mince Kangaroo. Dnes proběhne také pravidelný nákup na vaše Stříbrné účty.

Jan Hájek
(celý článek)

Trhy kolísají, blíží se příležitost!

Akciové trhy v posledních dnech prošly výraznými turbulencemi. Politická rizika, očekávání zvýšení úrokových sazeb, volby v USA – to vše zbrzdilo růst cen akciový trhů. Zopakují se příležitosti, které mnohým investorům v letech 2009-2010 vynesly obrovské zisky? Jak funguje opravdový „stroj na peníze“?

Administrator
(celý článek)

Rotschild nakoupil zlato. Varování před další krizí?

Bohatých investorů, kteří se připravují na hrozbu další krize, přibývá. Šéf rotschildovského investičního impéria Jacob Rotschild ohlásil zvýšení pozice ve zlatě a varoval před hrozícími turbulencemi. Až skončí nízké úrokové sazby, přijde propad trhů a nová globální krize?

Jiří Jánský
(celý článek)

Zlato u 1320 dolarů, stříbro těsně u 19 dolarů. Nastupují kupci

Tradiční cenové bariéry zlata a stříbra aktivují zájem investorů. Když se cena zlata přiblíží na hranici 1300, nastupují kupující. Stejně je tomu u 19 dolarů v případě investičního stříbra. Grafy cen zlata a stříbra testují supporty, investoři jsou v pozoru. Politické riziko trvá, trhy jsou turbulentní. Blíží se příležitosti?

Aleš Novotný
(celý článek)

Video: Proč a jak spořit do drahých kovů?

Český penzijní systém se dostává do nesnází. Do důchodu půjdete později a s menšími penězi. A kdo ví, jak to s penzijním systémem bude. Co se proti tomu dá dělat? Jak se můžeme sami zajistit na penzi? Jedním ze způsobů je například spoření do drahých kovů. Jaké jsou výhody a na co si dát pozor? Podívejte se na video.

Martin Kopáček
(celý článek)

Zlato vyletělo k 1350 dolarům, stříbro ke 20 dolarům

Volební výprask Angely Merkelové a bídné výsledky amerického trhu práce společně odpálily ceny drahých kovů vzhůru. Klesají také objemy nákupů amerických domácností, jsme na pokraji nové recese? Cena zlata a cena stříbra raketově otestovaly kulatá čísla. Odborníci očekávají růst cen drahých kovů.

Jindřich Walter
(celý článek)

Papírové zlato? Průšvih je na obzoru

K posledním průšvihům největší německé banky přibyl další: není schopna pokrýt svoje závazky ve zlatě. Němečtí investoři v posledních měsících investovali o 50% víc do zlata, velmi často přes takzvané Xetra-Gold tržiště. Každý, kdo investuje přes Xetra-Gold, by měl na požádání obdržet fyzické zlato, a to právě od Deutsche Bank. Jenže, jak to vypadá, budou mít investoři smůlu. Poučení? Nikdy nekupujte tzv. Papírové zlato...

Jan Hájek
(celý článek)

Poražení spoří, vítězové nakupují

Stará zásada „kdo šetří, má za tři“ je třeba chytře upravit. Kdo spoří peníze, ten bude poražen devalvací peněz. Státy tvoří dluhy, splácejí je tiskem peněz, hodnota úspor se propadá. Vítězem bude ten, kdo uloží peníze do trvalých hodnot. A to jste právě vy, majitelé Stříbrných účtů! Dnes nakupujeme.

Jiří Jánský
(celý článek)

Rekordní měsíc pokračuje. A my nakoupíme

Tento měsíc proběhlo rekordní množství obchodů na stříbře. V naprosté většině investoři využívali pokles ceny k nákupům, zejména před pátečním prohlášením šéfky FEDu Janet Yellen. Viděli jsme také realizace zisku u investorů, kteří nakupovali při propadu ceny na začátku roku. Tento týden navíc proběhne náš pravidelný nákup na naše Stříbrné účty.

Martin Kopáček
(celý článek)

Cesty švýcarského zlata

Švýcarsko je známou tranzitní zemí, kde se sbíhá řada importů i exportů. Stejně je tomu i v případě zlata. V poslední době se mezi odborníky hodně diskutují pohyby zlata přes tuto zemi – Švýcarsko formálně stojí mimo EU. Odkud a kam vedou cesty drahého kovu? Připomeňme, že zlato naznačuje, že podobné pohyby budou také v investičním stříbře, jehož trasy je těžší vypátrat.

Aleš Novotný
(celý článek)

Příležitost týdne: Cenová korekce je tu !

Meziročně si zlato připsalo 26%, a stříbro dokonce 40% zisku. Zkušení investoři ovšem rádi nakupují v situaci, kdy cena klesá. Nynější pokles ceny proto odstartoval další objemy nákupů – každý přece rád nakupujeme ve slevě, že? Na stříbře je nyní, díky poklesu ceny na burze, sleva 5% a to je situace, která se investorům velmi zamlouvá.

Jan Hájek
(celý článek)

Švýcaři zvyšují pozice ve zlatě a stříbře

Švýcarská Zurcher Kantonalbank zveřejnila zvýšení pozic v jejich stříbrných a zlatých fondech. Švýcarští bankéři patří mezi světovou špičku a tak jejich počínání nezůstalo bez povšimnutí : růst objemu zlata a stříbra ve švýcarských fondech přispěl k růstu obav z budoucnosti.

Jiří Jánský
(celý článek)

Došlo Americe stříbro? Kanada válcuje svět

Americká mincovna ohlásila podezřele nízké prodeje stříbrných mincí Silver Eagle. A to v době, kdy vidíme velké objednávky stříbra od investorů. Objevily se informace, že Američané nemají dostatek stříbra a proto záměrně zdražují mince tak, aby přenechali ražbu Kanaďanům. Stává se stříbro nedostatkovou komoditou?

Martin Kopáček
(celý článek)

Až padnou banky, přijde zlá krize

Začne další globální krize u našich sousedů, v Německu? Pokud ano, pak Česká republika pocítí následky velmi těžce. Deutsche Bank klesla o 90%, podle nových zpráv této bance chybí 19.000.000.000 euro kapitálu. Evropské bankovní indexy klesají. Začne nová globální krize pádem evropských bank? Tyto obavy sdílí řada odborníků. A je to jedno z vysvětlení, proč poptávka po drahých kovech roste.

Aleš Novotný
(celý článek)

Stříbro je pod 20 dolary, mince a slitky zmizely

Všichni, kdo čekali na lepší nákupní ceny, se dočkali. Páteční pokles ceny zlata o 25 dolarů se odrazil i v poklesu ceny stříbra. Stříbro se dostalo pod hranici 20 dolarů. Odpovědí jsou masivní nákupy stříbrných mincí a stříbrných slitků. Ačkoliv na trzích panuje klid, obavy z budoucnosti zjevně rostou.

Jindřich Walter
(celý článek)

Blíží se krize? Obavy rostou

Terorismus v Evropě, snahy o vystoupení z EU, příval imigrantů, hrozby z Turecka, volby v USA. Nejistoty a rizika přibývají. Odráží se to také na trzích zlata a stříbra: Velké pohyby v zlatých fondech, velcí investoři skupují fyzické kovy. Blíží se krize?

Jiří Jánský
(celý článek)

Slitky A-mark o 100 korun levněji + bonus

Po delší době jsou opět k dispozici desetiuncové slitky A-mark. Tyto slitky dodáváme nyní za skvělou cenu – téměř o 100 korun levněji, než ostatní slitky! Ke každému slitku nyní také bonus: pouzdro v ceně 98 korun zdarma. Vše pouze do vyčerpání aktuálních zásob.

Administrator
(celý článek)

Záporné úroky v bankách jsou realitou

Přijde vám absurdní, že byste za uložení peněz v bance měli platit? I to je nyní realita: úroky nepokrývají to, co platíte na poplatcích. A podle kroků ČNB může být ještě daleko hůř.

Aleš Novotný
(celý článek)