Investiční stříbro: Řecko, Francie a Warren Buffett

10.05.2012 :: Autor: Martin Kopáček

Trhy od nedělních voleb v Řecku a ve Francii razantně propadají. Média se předhánějí v chmurných předpovědích. Klesají ceny všeho, včetně drahých kovů. Warren Buffett je na nákupech a také investoři do drahých kovů nespí. Kdy se lépe buduje portfolio, než za nízkých cen?

Nový francouzský prezident Holland se chystá zdanit své občany vyššími daněmi z příjmu, chystá se také na jednání o budoucí spolupráci s německou kancléřkou. Další setrvání na úsporném kurzu podmiňuje vyšším důrazem na hospodářský rozvoj (čti: pumpováním peněz do ekonomiky).
Řecko je v době psaní tohoto článku ve stavu politické paralýzy. Dosavadní vládní strany nemají sílu na sestavení většinového kabinetu, stranám odmítajícím úspory taktéž chybí potřebná většina. Země nejspíš spěje k dalším volbám.

Finanční trhy reagují na situaci velmi citlivě, byť Španělsko a Portugalsko nelenily a preventivně se znovu přihlásily k plnění úspor. Akcie klesají, komodity klesají. Na burze klesá cena cukru, cena ropy, cena mědi atd. Graf ceny stříbra i graf ceny zlata také míří na jih. Média lamentují, nezkušení lidé se děsí.

Řecko a Francie jsou prima! Po téměř pětiměsíčním růstu je i na akciových trzích konečně propad cen. Konečně je tu zvýšení volatility, konečně jsou tu mimořádně štědrá prémia na opcích! Situace nyní využijí dva druhy traderů a obchodníků: Jedni vydělávají na poklesu (shortují, nebo realizují zisky z opcí), druzí pilně budují pozice za levné ceny (přikupují). Warren Buffet rozšiřuje své pozice v akciích, investoři do drahých kovů využívají velmi dobrých nákupních cen k rozšiřování portfolia především investičního stříbra .

Já a absolventi tradingových konzultací patříme mezi obě skupiny. Na trzích kvitujeme propad cen akciových indexů s povděkem, je to skvělá doba pro tučná prémia z výpisů put opcí. Zisky hbitě vybíráme. Vysoký kurz dolaru dělá situaci ještě příjemnější. A protože část zisků vždy zajišťuji proti inflaci nákupem stříbra, jsem nesmírně rád za pokles ceny stříbra. Nakupuji stříbro velmi levně.

Nakupuji stříbro tak levně, jak bych ještě před měsícem opravdu nečekal. A nejsem zdaleka sám. Mince A-mark zmizely během několika hodin, obrovský nárůst prodeje je na slitcích NTR , po stovkách mizejí slitky Johnson Matthey . Skokově narostl počet fixačních nákupů stříbra u větších investorů. Ceny stříbra prozíravé investory k nákupům lákají. Také dceřinná společnost SILVERUM GmbH hlásí raketový růst prodejů stříbrných mincí se 7% DPH . Proč je zájem o investiční stříbro?
Aktuální dluhová krize se totiž nakonec v inflaci projeví , k dalšímu znehodnocování měny bude docházet. Kdo rozumně investuje do investičního stříbra, neudělá chybu. Nakupuji investiční stříbro od roku 2006 a sám vidím, že dělám dobře. Kde jsou doby, kdy jsem stříbro kupoval za cenu 6 dolarů za unci.

Bonusový tip k aktuální ceně stříbra je určen především pro absolventy tradingových konzultací : Sledujte pozice producentů na COT. Osobně se signálem, který dávají pozice producentů stříbra v COT, řídím při budování vlastních pozic. Podobná situace může být třeba i na mědi. Zlato moc rád nemám, i zde je situace více než zajímavá.

Opět se potvrzuje, že je dobré se naučit nejen číst, ale i psát. Investor by měl nejen umět správně nakupovat drahé kovy , ale také je dobré naučit se využívat příležitostí, které finanční trhy skýtají. Není to vysoká škola, není to výsada vyvolených. Je to řemeslo. A mívá zlaté dno :D


-------
Mohlo by Vás zajímat:

Drahé kovy: Dobré časy trvají
Zlato, stříbro a měď: Proč sledovat tři trhy
Sedm mýtů o investici do drahých kovů

Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).