Povrchové provedení investičních mincí a slitků


Není-li u jednotlivých položek zboží uvedeno jinak, nabízíme výhradně investiční třídu mincí a slitků. Investiční třída je primárně určena pro investiční účely. Hlavní důraz je zde kladen na maximální ryzost kovu ( 99,9% ) a přesnost dodržení deklarované hmotnosti.

Tyto parametry jsou velmi přísně kontrolovány a garantovány. Hledisko kvality provedení samotné ražby, případně odlitku není u této třídy prioritou.

Našim záměrem je nabídnout stříbro v maximální čistotě za dobrou cenu, nikoli zbytečně navyšovat počáteční prémium za líbivý vzhled. Pro takový účel jsou určeny mince sběratelské, nejlépe ve třídě proof. U sběratelských mincí však obvykle zaplatíte za stejnou hmotnost kovu podstatně vyšší cenu a některé z nich mají dokonce menší podíl stříbra. Nedostatky ražby a povrchu u investičních mincí a menších slitků jsou běžné. Slitky 100 oz a větší jsou pak odlévány a označovány průmyslovým způsobem. Je třeba s těmito skutečnostmi počítat, nejde tedy o reklamovatelné vady, které by ovlivňovaly hodnotu zboží.