Stříbrná medaile Příchod věrozvěstů Konstantina a Metoděje proof

Stříbrná medaile Příchod věrozvěstů Konstantina a Metoděje proof

1.850,00 Kč s DPH

1.528,93 Kč bez DPH

na cestě

  • Youtube

Základní informace

Výjimečné ražby odrážející v lesku drahých kovů mistrovsky zpracovaná témata z bohaté národní historie patří odjakživa do popředí sběratelského zájmu. Česká mincovna se rozhodla Vaše numismatické kolekce obohatit o další takový kousek – stříbrnou medaili Příchod věrozvěstů Konstantina a Metoděje v mimořádné kvalitě proof.

Medaile z ryzího stříbra vyzdvihuje odkaz obou věrozvěstů nádhernou uměleckou formou. Jejím autorem je akademický sochař Zbyněk Fojtů. Ten na averzu vyobrazil oba bratry se souvisejícími atributy – Konstantina s textem psaným hlaholicí a Metoděje, coby prvního moravského arcibiskupa, držícího bibli. Do opisu pak umístil text PŘÍCHOD VĚROZVĚSTŮ KONSTANTINA A METODĚJE a letopočty 863–2013.

Reverz nese, stejně jako averz, kruh s reliéfně zpracovaným textem v hlaholici. Dominantou výjevu je patriarchální kříž spolu s křížkem s Kristem pocházejícím z archeologických nálezů z Mikulčic z období příchodu Konstantina a Metoděje na Velkou Moravu. Součástí kompozice jsou rovněž heraldická zvířata – český lev a moravská a slezská orlice. Opis zdobí text APOŠTOLOVÉ SLOVANŮ – TVŮRCI HLAHOLICE.

Emisní náklad této medaile je 1000 kusů, pospěšte si s nákupem!

Specifikace produktu

Minimální odběr: od 1 ks
Materiál: stříbro
Váha: 31,1 g
Ryzost: 99,9% Ag
Průměr: 37 mm
Provedení: PROOF
Hrana: hladká s popisem
Autor averzu: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Autor reverzu: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Emisní náklad: 1000 ks
Datum emise: duben 2015
Balení: Modrá kožená etue
Číslovaná emise: ne
Certifikát: ano
Balení kapsle: ano
Výrobce: Česká mincovna