Stříbrná mince 2 NZD 50 let výročí Večerníčka proof

Stříbrná mince 2 NZD 50 let výročí Večerníčka proof

1.850,00 Kč s DPH

1.528,93 Kč bez DPH

na cestě

  • Youtube

Základní informace

Večerníček slaví 50 let

Kdybyste se měli ponořit do vzpomínek a vyjmenovat věci, které jsou pro vás synonymem dětství, jsme si jisti, že by Večerníček byl mezi prvními z nich. Není divu – krátké seriály na dobrou noc neodmyslitelně patří ke koloritu rodinného života. Navíc jsou to jedinečné klenoty v pokladnici pořadů naší národní televize. Zaslouženě jim tedy náleží vlastní série stříbrných Smart mincí Večerníček slaví 50 let od České mincovny, v níž se skví ražby věnované nejkrásnějším animovaným pohádkám a nyní také nejnovější emise věnovaná hlavnímu hrdinovi dětského usínání – samotnému Večerníčkovi.

Televizní vysílání je v České republice o pouhých jedenáct let starší než samotný Večerníček – tento fenomén uchvátil nejen dospělé, ale rovněž děti. Zásluhu na tom lze přičíst také okatému nezbedovi v papírové čepici, který dětem vypráví pohádkové příběhy na dobrou noc a který jejich zásobu dodnes nevyčerpal – Večerníčkovi. Autorem kultovní znělky je režisér Václav Bedřich, výtvarníkem Radek Pilař a hudbu k ní složil Ladislav Simon. Hlas Večerníčkovi propůjčil šestiletý Michal Citavý.

Malé umělecké dílo ve formě stříbrné mince 2 NZD proof pochází z autorské dílny medailérky Ireny Hradecké, DiS. Ta pro reverz připravila krásně zpracovaný motiv roztomile se usmívajícího oslavence a doplnila ho nápisem nesoucím jeho slavné jméno. Averz je pak věnován atributům emitenta a označení nominální hodnoty 2 NZD. Půvabná ražba poslouží jako nádherný dárek pro všechny milovníky kouzelného světa pohádek a stejně tak bude slušet i vašim ušlechtilým numismatickým kolekcím. Rezervujte si svůj nejnovější přírůstek včas!

Specifikace produktu

Minimální odběr: od 1 ks
Materiál: stříbro
Váha: 31,1 g
Ryzost: 99,9% Ag
Průměr: 37 mm
Provedení: PROOF
Hrana: hladká
Autor averzu: Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu: Irena Hradecká, DiS.
Emisní náklad: 500 ks
Datum emise: listopad 2015
Balení: Stříbrná papírová etue
Číslovaná emise: ne
Certifikát: ano
Balení kapsle: ano
Výrobce: Česká mincovna