Stříbrná mince 50 Centů Karel Veliký proof

Stříbrná mince 50 Centů Karel Veliký proof

1.990,00 Kč s DPH

1.644,63 Kč bez DPH

skladem, připraveno k odeslání

  • Youtube

Základní informace

Mince Tří císařů

V roce 2014 uplynulo 1200 let od úmrtí Karla Velikého, franského krále, vévody bavorského a prvního středověkého císaře Říše římské.

Tento velikán dějin stojí u počátků Evropy, křesťanstvím proměňované v civilizovaný prostor vznikajících států a otevírá ji kultuře a vzdělanosti. Evropa jeho dnů byla jiná než Evropa současnosti, a přesto dnešní Evropa stojí na základech, které položil a obrací se k jeho trůnu v Cáchách jako k symbolu evropské sounáležitosti.

Stříbrná pamětní Smart mince Karel Veliký vychází v omezeném nákladu pouhých 1 000 ks. Jedná se o mimořádnou emisi České mincovny, první ze série Mince tří císařů. Výtvarný návrh pochází z dílny špičkového akademického sochaře Vladimíra Oppla. Na reverzní straně autor vyobrazil portrét Karla Velikého inspirovaný bustou z katedrály v Cáchách, kde se nachází i trůn tohoto prvního římského císaře. Na averzní straně pak najdeme portrét královny Alžběty II. Není bez zajímavosti, že britská královna je potomkem Karla Velikého v 41. generaci v linii vedoucí přes Karla IV.

Specifikace produktu

Minimální odběr: od 1 ks
Materiál: stříbro
Váha: 13 g
Ryzost: 99,9% Ag
Průměr: 28 mm
Provedení: PROOF
Hrana: hladká
Autor averzu: ak. soch. Vladimír Oppl
Autor reverzu: ak. soch. Vladimír Oppl
Emisní náklad: 1000 ks
Datum emise: leden 2014
Balení: Modrá kožená etue
Číslovaná emise: ne
Certifikát: ano
Balení kapsle: ano
Výrobce: Česká mincovna