Sada obou stříbrných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklem duše k světlu světa

Česká národní banka vydala pamětní stříbrnou dvousetkorunu k 300. výročí úmrtí Jana Blažeje Santiniho-Aichela. Mince v obou provedeních STANDARD a PROOF tématicky doplňujeme o zajímavou knihu věnovanou této osobnosti.

Sada obou stříbrných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklem duše k světlu světa
Sada obou stříbrných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklem duše k světlu světaSada obou stříbrných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklem duše k světlu světaSada obou stříbrných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklem duše k světlu světaSada obou stříbrných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklem duše k světlu světaSada obou stříbrných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklem duše k světlu světaSada obou stříbrných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklem duše k světlu světaSada obou stříbrných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklem duše k světlu světaSada obou stříbrných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklem duše k světlu světa
Vyprodáno

2023
ročník

ČNB
emitent

31 mm
průměr

2,2 mm
tloušťka

0,418 tr. unce (13,00 g) Ag
hmotnost

92,5% Ag
ryzost

BU
provedení

400 CZK
nominální hodnota

Mince jsou vyraženy ze slitiny obsahující 925 dílů stříbra a 75 dílů mědi. Sada obsahuje obě provedení, běžné STANDARD a špičkové PROOF, které se liší povrchovou úpravou a hranou.

Mince kvality STANDARD má hranu vroubkovanou. Mince kvality PROOF má hranu hladkou s vlysem „ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA * Ag 0.925 * 13 g *“, pole mince je vysoce leštěné a reliéf je matován, .

V sadě dále naleznete knihu Santini, Peklem duše k světlu světa od Jaroslavy Černé. Dílo popisuje dramatický životní příběh geniálního umělce a umožní čtenáři nahlédnout do mysli nejoriginálnějšího architekta vrcholného baroka.

Jan Blažej Santini-Aichel – tvůrce takzvané barokní gotiky, českého unikátu, který stavěl na kontrastu mezi novou barokní dynamikou a starými výrazovými prostředky gotiky. Santini se narodil roku 1677 s tělesnou vadou a zemřel již roku 1723. Za necelé čtvrtstoletí produktivního života však stihl navrhnout zhruba sto staveb. Při práci na klášterech, zámcích i hostincích geniálně uplatňoval své znalosti matematiky a geometrie, ale za všemi těmi tvary, oblouky a klenbami se skrývala ještě hluboká mystika starozákonní kabaly. Zatímco v interiérech Santini vytvářel prostory s vynikající akustikou a mimořádnou světelnou charakteristikou, v exteriérech prokázal vytříbený cit pro začlenění staveb do krajiny.

Sada představuje originální a hodnotný dárek nejen po milovníky historie a architektury.

Vyprodáno
Váš dodavatel rodinného stříbra - již od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garance zpětného výkupu.
Tradice
Více než 15 let na trhu.
Výhodné ceny
Garance původu a ryzosti kovů.