Povrchové provedení

Není-li u jednotlivých položek zboží uvedeno jinak, nabízíme výhradně BU (STANDARD) třídu mincí a slitků. Hlavní důraz je zde kladen na maximální ryzost kovu (99,9% či 99,99%) a přesnost dodržení deklarované hmotnosti.

Tyto parametry jsou velmi přísně kontrolovány a garantovány. Hledisko kvality provedení samotné ražby, případně odlitku není u této třídy prioritou.

Našim záměrem je nabídnout stříbro a zlato v maximální čistotě za dobrou cenu, nikoli zbytečně navyšovat počáteční prémium za líbivý vzhled. Pro takový účel jsou určeny mince ve třídě PROOF. U Proof mincí však obvykle zaplatíte za stejnou hmotnost kovu podstatně vyšší cenu a některé z nich mají dokonce menší ryzost.

Nedostatky ražby a povrchu u BU mincí a menších slitků jsou běžné. Slitky 100 oz a větší jsou pak odlévány a označovány průmyslovým způsobem. Je třeba s těmito skutečnostmi počítat, nejde tedy o reklamovatelné vady, které by ovlivňovaly hodnotu zboží.

U stříbrných mincí, slitků a cihel může docházet samovolně k sulfitaci povrchu. Ta je způsobena sloučeninami síry přítomnými ve vzduchu. Projevuje se ztrátou lesku kovu a nerovnoměrnými barevnými změnami, nejčastěji hnědo-černým nádechem. Jde o fyzikálně-chemickou vlastnost stříbra. Sulfitaci lze i opakovaně odstranit aplikací regeneračního čističe na bázi thiomočoviny, který je též v nabídce e-shopu.Váš dodavatel rodinného stříbra - již od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garance zpětného výkupu.
Tradice
Více než 15 let na trhu.
Výhodné ceny
Garance původu a ryzosti kovů.