Kapitola 9 Investice nebo spekulace?

Nejprve je dobré si ujasnit, které investiční produkty jsou k čemu určeny. Stříbrné mince a slitky, investiční zlato – to slouží jako pojistka proti krachu měny. Dobře si pamatujeme na veletoče české koruny v nedávných letech, na problémy dolaru v roce 2008 nebo na vratké postavení eura v letech 2010 až 2012. Zlato a stříbro nezklame v tom, že je nikdo nikdy nemůže natisknout. Proto fyzické zlato a stříbro kupujeme jako pojistku proti pádu měny. S mincemi a slitky tedy nespekulujeme – koupili jsme je a držíme je. Ideálně navždy.

V případě burzovního obchodování existují vhodné nástroje pro spekulaci, a to jak na růst ceny drahých kovů, tak i na pokles těchto cen. Pokud chceme spekulovat na pohyby zlata, volíme například ETF na zlato s názvem GLD. Ve stříbře je obdobným produktem ETF s názvem SLV.

Investoři, kteří chtějí spekulovat na růst ceny drahých kovů, volí často tzv. komoditní akcie. Jde o akcie těžařských firem. Logika je zde jasná: když půjde komodita (zlato, ropa, měď) vzhůru, poroste i cena těžařských firem. Ale pozor, nemusí to být vždy. U komoditních akcií je zapotřebí nezapomínat na některé fundamenty, které jsou laické veřejnosti skryty.

Zkušení investoři umí těžit ze všech oblastí: Investiční mince a slitky jsou pojistkou, kterou nemůže znehodnotit žádná vláda světa. Tradingem si lze vydělat příjemné peníze, třeba právě na nákup mincí a slitků. Dlouhodobí investoři vyhledávají podhodnocené akcie, které před sebou budou mít perspektivu solidního růstu.Váš dodavatel rodinného stříbra - již od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garance zpětného výkupu.
Tradice
Více než 15 let na trhu.
Výhodné ceny
Garance původu a ryzosti kovů.